Mekkora-a vízszintessel 30fokos szöget bezáró- erővel kell húzni egyenletesen egy szánkót, melynek tömege 40kg, ha a csúszási súrlódási együttható 0,006?

Figyelt kérdés
2,76 Newtonnak kellene kijönni, de nekem sehogy se sikerül. Előre is köszönöm a válaszokat!

2023. jan. 25. 19:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyelőre annyit segítek hogy cosinus kell hozzá...
2023. jan. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem is kijön, és tényleg a cosinus függvény kell hozzá.

:)

Kérdező - ne felejtsd el a kalkulátoron beállítani a fokokat a szögfüggvényekre!

2023. jan. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Vagy ha észrevesszük, hogy a 30° éppen a 60° fele, tehát úgy kaphatunk 30°-os nyílású derékszögű háromszöget, hogy behúzzuk egy szabályos háromszög magasságát, akkor még koszinusz sem kell… (De amúgy jó az, ha tudjuk paraméterként kezelni a szöget.)


Amúgy nekem 2,71 N jön ki.

2023. jan. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#3 A különbséget az adja, hogy befolyással van az eredményre a gravitációs gyorsulás értéke - melyről nem tudjuk, hogy pontosan mennyinek kéne lenni a kérdéses számításban!
2023. jan. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

19:40, gondolod? Az nem lehet, hogy abból van a különbség, hogy én azt mondtam, hogy a nevezőben megjelenő szinusz együtthatója (μ = 0,006) sokkal kisebb, mint 1, ezért elhagytam azt a tagot? (Oké, az pont a másik irányba viszi el az eredményt… De egy blöfföt megért.)


A nehézségi* gyorsulás értéke a Föld felszínén 9,77 és 9,83 m/s^2 között van (amikkel a végeredmény 2,70 és 2,72 N között adódik), mindenkinek van számológépe, miért fáj a 45° földrajzi szélességnél mért 9,81 m/s^2-et helyettesíteni? Amikor KöMaL-t javítottam, akkor az volt a mondás, hogy aki g = 10 m/s^2-tel számol, attól vonjunk csak le szépen egy pontot. (Illetve akadnak olyan finnyás fizikatanárok is, akik azt mondják, hogy ha valamelyik adatot csak 2 tizedes jegyre ismerjük, akkor az eredményt is 2 tizedesjegyre kerekítve kéne megadni, ami alapján a 2,8 N-t kéne aláhúznotok végeredményként. Megjegyzem, ezzel a filozófiával nem egészen értek egyet.)


*Emlékezzünk az elvi különbségre a gravitációs és nehézségi gyorsulás között, még ha az angol szóhasználat nem is hívja fel rá olyan szépen a figyelmet, mint a magyar.

2023. jan. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!