Jól értem a színusz tételt? képpel


Pl ha kell nekem egy oldal egy általános 3 szögből.

Ha az aoldalt keresem akkor így tudom megoldani igaz?

[link]


2023. jan. 27. 15:42
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem érted jól.


a/b=sin(alfa)/sin(béta)


Ezért szinusztétel.

2023. jan. 27. 15:47
 2/9 A kérdező kommentje:

Hogy mi?

Nem ugy van,hogy az oldalakkal szemközti szögek aránya kell nekem ?

Tehát az a oldal béta van, b oldallal szembe meg a gamma!!

nem?

2023. jan. 27. 15:49
 3/9 anonim ***** válasza:

[link]


Bármely háromszögben az oldalak aránya megegyezik a velük szemközti szögek szinuszának arányával.

2023. jan. 27. 15:52
 4/9 A kérdező kommentje:
Akkor jól írtam fel nem? Oké,hogy nincs oda írva,hogy szinusz, de úgy jó,nem?
2023. jan. 27. 15:52
 5/9 A kérdező kommentje:
lényegében,ha ezt tudom az már elég az érettségihez nem?
2023. jan. 27. 15:53
 6/9 anonim ***** válasza:

> „Oké,hogy nincs oda írva,hogy szinusz, de úgy jó,nem?”

Mármint hogy sin(a)/sin(b) = β/γ? Az úgy biztos nem jó. Hova nincs odaírva, hogy szinusz? Szóval nem, nem jól írtad fel.


Valaminek az akármije az NEM a valami. A β az nem a β-nak a szinusza, nem sin(β).

Ha ezt a két mondatot megérted, és utána szigorúan betartod matekból, azzal kevesebb pontot buksz érettségin, mint a szinusztétellel.


(De amúgy az ábrád alapján a/b = sin(β)/sin(γ). És ebből ugye akkor kapod meg az a oldalt, ha tudod valahonnan máshonnan, hogy mekkora b, β és γ.

Szóval ha azt nézem, mire gondolsz, mert a gondolatolvasás ugye olyan megbízható dolog, akkor igen, igazad van. De tessék lenyugodni, és nem lustának lenni leírni, hogy mire gondolsz.)

2023. jan. 27. 16:11
 7/9 A kérdező kommentje:

Lényegében így tudom kszámolni az (a) oldalt?

[link] nyilván,ha az összes többi adatom megvan!!

2023. jan. 27. 16:17
 8/9 anonim ***** válasza:

A két képlet, amit felírtál helyes.



(((DE az alsó nem a felsőből következik, illetve az a oldal kiszámolásához még át kell rendezni (valamelyik) képletet:

a = b*sin(β)/sin(γ)

vagy

a = c*sin(β)/sin(α).

:) )))

2023. jan. 27. 16:23
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem abból következik, csak így jelöltem,hogy a másikat megoldás(arány) ez lesz!

Igen itt még rendezni kell az evidens,és azért is hagytam számlálóban az ismeretlent,hogy nevezővel szorozva már tudjuk is.

2023. jan. 27. 16:25