Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Itt jó a válaszom? Trigonomet...

Itt jó a válaszom? Trigonometria????

Figyelt kérdés

Itt a feladat linkje:


[link]


Itt az én válaszom:

GH=7,2cm

PQ=3cm


De a megoldókulcs azt írja hogy 6 illetve 3 cm a megoldás.

A 6 cm sehogy nem jön ki, akárhányszor ellenőrzöm le.


2023. jan. 29. 14:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Meddig tartana körzővel-vonalzóval megszerkesztened és lemérned? Abból egyértelműen kiderülne, hogy a kettő közül melyik az igaz.
2023. jan. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Megszerkesztettem, és az jött ki, mint a megoldókulcsban.
2023. jan. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Elszamoltam az egyik lépésnél valamit.

Elnézést.

Köszi a segitseget.

2023. jan. 29. 15:48
 4/8 A kérdező kommentje:

Viszont a feladatban mindent két tizedesjegyre kerekítettem, szogeket is, oldalakat is.

És a megoldás így 6,03 cm lesz.

Nem 6cm a GH szakasz.

2023. jan. 29. 15:58
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen, a kerekítésekből fakadóan lehet eltérés. De ha egészre kerekítesz, akkor kijön a 6 cm :)


Ezek a feladatok egyébként jellemzően alapvető geometriai tételekkel, a trigonometriát mellőzve megoldhatóak pontosan, hátrányuk, hogy ezeket nehéz észrevenni. Ilyen megoldást még nem találtam, de ha meglesz, szólok.

2023. jan. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Szinusz és koszinusz tetelt hasznaltam.

Illetve szogfelezo tétel.

És mindent két tizedesre kerekitettem.


Ebben az esetben a pontos megoldasaim:

PQ=3,01cm

GH=6,03cm


Ilyen esetben a megoldasomert kapnék pontot?

Vagy nem, mert ugye nem 6 és 3 cm jött ki ketto tizedesre kerekítve.

2023. jan. 29. 16:06
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha a levezetésből egyértelműen kiderül, hogy az eltérést a részszámításokból fakadó kerekítés okozza, akkor teljes értékű a megoldás, minden esetben. Hacsak nem úgy van megfogalmazva a feladat, hogy PONTOSAN adjuk meg az eredményt, mert akkor csak az fogadható el, de persze magára a levezetésre attól még jár a pont, legfeljebb a végeredményért járó 1-2 pontot nem kapod meg.
2023. jan. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Oké köszi szépen.

Így már ertheto.

2023. jan. 29. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!