Egy szabályos dobókockával háromszor dobunk, majd a dobott számokat (a dobások sor-rendjében) balról jobbra egymás mellé írjuk. Így egy háromjegyű számot kapunk. Mennyi a valószínűsége annak, hogy a kapott háromjegyű szám 500-nál nagyobb lesz?

Valaki elmagyarázná érthetően?
2023. jan. 31. 19:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Az első dobott szám legalább 5 - 2 lehetőség


P = 2/6 = 1/3

2023. jan. 31. 19:10
 2/9 A kérdező kommentje:
de ezt nem értem, hogy lehet az összes eset 6, a kedvező oké, hogy az elsőnek nagyobbnak kell lennie 5 v 6, de az összes eset azt nem értem, hogy jön ki 6-ra?
2023. jan. 31. 19:12
 3/9 anonim ***** válasza:
Elsőre 6 számot dobhatsz, ebből 2 jó.
2023. jan. 31. 19:27
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen és? Egyszerüen nem értem
2023. jan. 31. 19:38
 5/9 anonim ***** válasza:

216 eset lehetséges , ebből 72 jó

36 kezdődhet egyessel 36 kettessel stb

de neked ebből csak az 5-ssel és a hatossal kezdődök jók ami pont harmada

2023. jan. 31. 19:49
 6/9 anonim ***** válasza:
Szabályos kocka: 6 oldalú értékei: 1,2,3,4,5,6 példa feladatra: dobunk 3-at majd 6-t majd 2-t kapott három jegyű szám 362 kérdés mennyi az esélye hogy 500+ számot kapunk mivel helyi érték miatt csak az első számjegy a fontos (hisz mindegy,hogy 1-2-3-4-5-6 ra végződik vagy 10-20-30-40-50-60 stb) ezért csak az első kocka értéke számit hisz a legmagasabb 500 alatti szám a 466, ezért akkor kapunk 500+ os számot ha az első kocka értéke 5 vagy 6, mivel 6 ból 2 lehetőség a jó ezért 2/6 vagyis 1/3 vagyis 33% az esélye
2023. jan. 31. 22:12
 7/9 A kérdező kommentje:
Én egyszerüen nem értem ezt, ha 3 dobásom van, hogy lehet az összes eset 6 :D
2023. febr. 1. 11:53
 8/9 klimaesvillany pont hu válasza:

Háromszor dobsz, egyetlen kockával. Ebből jön ki egy háromjegyű szám.

Az 1. dobásra a 100-as helyiérték számjegyét dobod, másodikra a 10-est, harmadikra az 1-est.

Mivel az első dobás eldönti, hogy 500-nál nagyobb lesz-e az eredmény, vagy sem (6XX vagy 5XX), így elég az első dobást vizsgálni.

Ha, 5-öst vagy 6-ost dobsz: nyerő vagy, ha 1-2-3-4-et: 500-nál kisebb lesz a 3 jegyű szám.

Ez alapján a valószínűség 2/6, azaz 1/3.

2023. febr. 1. 17:15
 9/9 anonim ***** válasza:

A válaszadók többsége azért írta azt, hogy a kedvező 2, összes 6, mivel egy háromjegyű számnál a százas helyiértéken található szám már meghatározza azt, hogy nagyobb-e 500-nál, ezt gondold végig.

De ha mindenképpen figyelni szeretnéd mindhárom dobást, akkor a kedvező:

2*6*6 az összes pedig 6*6*6. Ebből is láthatod a valószínűség kiszámításánál, hogy a 2. és 3. dobás kimenetele lényegtelen a feladat szempontjából.

2023. febr. 2. 08:50