Mekkora a forgáskúp nyílásszöge, ha alkótója 111,6 cm magassága 79,6 mm?

Előre is köszönöm szépen a választ! ❤️

2023. febr. 1. 21:33
 1/5 anonim ***** válasza:
74%

nyilasszog=2*arccos(magassag/alkoto).


Ha nem írtad el a cm-t vagy a mm-t akkor ez egy nagyon lapos kúp lesz, a nyílásszöge igen közeli a 180fokhoz.

2023. febr. 1. 23:10
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

A forgáskúp nyílásszögét a kúp magasságával és alaphosszúságával számolják ki a trigonometriai függvények segítségével. Az alaphosszúságot a kúp alapkör kerületének felezésével számoljuk ki.


Alaphosszúság: C = 2 * π * R, ahol R a kúp alapkör sugara.

Nyílásszög: θ = 2 * arctan (h / 2R), ahol h a kúp magassága.


Az alaphosszúság R = 79,6 mm / 2 = 39,8 mm. Az alaphosszúság átszámolva cm-be R = 39,8 mm * 0,1 cm/mm = 3,98 cm.

A nyílásszög: θ = 2 * arctan (111,6 cm / (2 * 3,98 cm)) = 64,27°


Tehát a forgáskúp nyílásszöge 64,27°.

2023. febr. 2. 16:30
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Előző vagyok bocsi végén félre irtam: θ = 2 * arctan (111,6 cm / (2 * 3,98 cm)) = kb 112,38°
2023. febr. 2. 16:35
 4/5 anonim ***** válasza:
#2,3 A számításod teljesen rossz, Az 1-es válasz a jó megoldás!
2023. febr. 2. 17:50
 5/5 anonim ***** válasza:

"forgáskúp nyílásszögét a kúp magasságával és alaphosszúságával számolják ki a trigonometriai függvények segítségével. Az alaphosszúságot a kúp alapkör kerületének felezésével számoljuk ki."

Ezt lerajzolva értelmeznéd? Csak azért, hogy mást ne vezess meg legközelebb!

2023. febr. 3. 07:04