Két egymást követő egész szám négyzetének összege 10 513. Melyik ez a két szám?


Itt miért ugy van,hogy x+(x+1)^2 = 10 513

És miért nem (x+x+1)^2 hiszen két egymást következő szám négyzete kell... akkor mind a kettő x négyzete kell nem?


2023. febr. 2. 14:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Egyik sem helyes megoldás, úgy kellene, hogy X^2 + (X+1)^2 = 10.513.
2023. febr. 2. 14:26
 2/14 A kérdező kommentje:
uhh basszus elnéztem :D
2023. febr. 2. 14:27
 3/14 anonim ***** válasza:

Kérdező, amit te írtál, az az összegük négyzete.


Négyzetük összege =/= Összegük négyzete.

2023. febr. 2. 14:55
 4/14 anonim ***** válasza:
A megoldás 72 és 73
2023. febr. 2. 15:18
 5/14 anonim ***** válasza:
És (-73; -72).
2023. febr. 2. 15:34
 6/14 anonim ***** válasza:
És a (-72, 73), (72,-73)
2023. febr. 2. 18:47
 7/14 anonim ***** válasza:
#6, ez milyen matematika szerint jött ki neked?
2023. febr. 2. 21:20
 8/14 anonim ***** válasza:

(-72)^2 = 72^2 = 5184

(-73)^2 = 73^2 = 5329


5184 + 5329 = 10513


Vagyis a -72, -73, 72 és 73 számok bármilyen kombinációjával megkaphatod az eredményt

2023. febr. 2. 21:31
 9/14 anonim ***** válasza:
vagyis a 72 és 73 kombinációjából bárhogyan, és bármelyik lehet + vagy -
2023. febr. 2. 21:34
 10/14 anonim ***** válasza:
A -72 és 73 nem egymást követő egész számok, csakúgy, mint a -73 és 72.
2023. febr. 2. 21:36
1 2