Fizika háziban valaki segítene?


Az autópályán baleset miatt 3 km hosszú lassan, egyenletesen mozgó kocsisor alakult ki. Egy motoros rendőr egyenletes mozgással a sor végéről az elejére 2,5 perc alatt ért. Rögtön visszafordult és ugyanazzal a sebességgel a sor végére motorozott. A motor km-t számláló órája induláskor 28.355,550 mutatott, mire a sor elejére ért 28.359,300-ra ugrott.

Mekkora volt a motoros és a kocsisor sebessége?



2023. febr. 5. 20:16
 1/1 anonim ***** válasza:

3000 méter az alap, amíg a kocsisor elejére ér eltelik 150 szekundum, azalatt a kocsisor is mozgott v sebességgel és “150*v” utat tett meg. Vagyis a motoros rendőr összesen odafele 3000+ 150v utat tett meg, ez lesz a két megadott út különbsége, vagyis a 3750 méter. Ebből a kocsisor sebessége v = 5 m/s = 18km/h .

Ezt az egész utat a motoros rendőr 2,5 perc alatt tette meg vagyis az ő sebessége 3750m/150s = 25m/s = 90km/h.

2023. febr. 5. 22:19