Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Színusz tételnél mindegy,hogy...

Színusz tételnél mindegy,hogy mit mivel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

bármely hegyesszögű háromszögben egy oldal hosszának és a szemközti szög szinuszának aránya állandó.

Ebből én azt feltételezem, hogy lényegében mindegy mi alapján oldom meg a feladatot.

[link]

A szögek természetesen szinuszosak.


2023. febr. 12. 09:28
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez így nem jó, mert az oldalak aránya nem egyenlő a szemközti szögek arányával. Olvasd el, amit az első mondatodban írtál!


Az utolsó mondatod értelmetlen.

2023. febr. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Akkor légyszíves magyarázd el, hogy ezt a fenti logika alapján megoldottam, és megoldó kulcs alapján mind a két számolási módszerrel jó eredményt kaptam.

[link]

2023. febr. 12. 09:48
 3/10 anonim ***** válasza:

Bármely háromszögben (hegyesszögű, derékszögű és tompaszögű) az oldal és a vele szemben lévő belső szög szinuszának aránya megegyezik a másik oldal és a vele szemben lévő belső szög szinuszának arányával.


a/sin(alfa) = b/sin(béta) = c/sin(gamma)

2023. febr. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ez a sor rossz: c/12=110°/alfa


Ez kell helyette: c/12=sin1110°/sin(alfa).


Az eredményed jó.

2023. febr. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem 1110°, hanem 110°.
2023. febr. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az csak eílrás :D de akkor jól értem lényegében a színusztételt? :D
2023. febr. 12. 09:56
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen "elírást" csinálsz az érettségi dolgozatban, akkor egy csomó pontot veszítesz.


A matematikának megvan a nyelve, azt kell használni.

2023. febr. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Miért gond ez? számológépbe jól írtam be, eredmény jó, akkor?
2023. febr. 12. 10:02
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, hogyha olyat írsz, hogy


x/10° = 9/35°, de te számológépbe beírod a szinuszt és jól kapod meg a eredményt, akkor is levonnak legalább 1 pontot, mert nem jól írtad fel az egyenletet. De valószínűleg többet fognak, mert nem elég, hogy rosszul írtad fel, még az egyenletből nem is következik megoldásnak az, ami odaírsz. Tehát ha mondjuk 4 pontos a feladat, akkkor kb. kemény 1 pontot fogsz kapni, mert a végeredményt jól határoztad meg, viszont a 3 pontot a HELYES levezetésre kapnád.


Ha a feladat az I. részben lenne, ahol csak a végeredményre járna a 2 pont, akkor mindegy, hogy hogyan vezetnéd le.

2023. febr. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Persze a levezetés is megy, csak a végeredményt írtam direkt :D
2023. febr. 12. 11:40

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!