Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Esszé az Antigoné konfliktusai...

Esszé az Antigoné konfliktusairól?

Figyelt kérdés
Irodalom témazáróban 15 mondatban kellene leírni az Antigonéban szereplő fő konfliktusokat, de én azt se tudom, hogyan kezdjek hozzá. Órán írtunk vázlatot, de abból nem tudom, hogyan lehetne 15 mondatos fogalmazást írni. Valaki tudna nekem segíteni? Nagyon sürgős!

2023. febr. 18. 15:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Google >>> Antigoné, cselekvés

Áttanulmányoz

Kiszed a lényeget

Ezzel párhuzamba állítod, amit órán vettetek és ami a könyveb van

Összeírod a vázlatot

Megfogalmazod

2023. febr. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

A fő konfliktus a két testvér, Antigoné és Iszméné között zajlik, akik egymás ellen állnak a testvérek eltemetésének ügyében.

Antigoné törvénytelenül akarja eltemetni testvérét, Polüneikészt, aki ellensége volt Thebának, míg Kreón, Theba királya, tiltja ezt meg, mivel szerinte ez ártana a városnak.

Kreón hatalmi harcot vív a családjával, különösen a fiával, Haimonnal, aki Polüneikész barátja és Antigoné vőlegénye. Kreón nem enged Antigoné könyörgésének, hogy engedje eltemetni testvérét, és ez ádáz harcot eredményez a két fél között.

Antigoné és Kreón közötti konfliktus a jog és az erkölcs ügyében zajlik. Antigoné úgy érzi, hogy az emberi törvények mögött az isteni törvényeknek kell érvényesülniük, míg Kreón azt vallja, hogy az emberi törvények a legfőbbek.

Az istenek szerepe is fontos konfliktusforrás. Az istenek tisztelete és az emberi hatalom kérdése közötti konfliktusban Antigoné a tehetetlenséget és a megpróbáltatást vállalja az istenek iránti tiszteletből, míg Kreón a hatalom és a politikai érdekek érvényesítését helyezi előtérbe, még akkor is, ha az istenekkel való konfliktust okoz.

Ezek a fő konfliktusok Antigonéban, amelyek az egész történetet meghatározzák, és az emberek döntéseinek és tetteinek katasztrofális következményeihez vezetnek.

2023. febr. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
38%
Ha már sok kérdésnél előjött: ugye tudod, hogy 16+-os az oldal?
2023. febr. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2023. febr. 21. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!