Olyan létezik, hogy egy irányítatlan gráfból irányítottat csinálunk?

Figyelt kérdés

Ilyet olvastam, hogy: Irányítatlan gráf esetén arra az irányított gráfra gondolunk, amit az irányítatlanból az élek oda-vissza irányításával kapunk. Ezzel a módszerrel az irányított gráfra kapott eredmények az irányítatlan esetre is könnyen átültethetők.


De beírtam a netbe és ilyen konkrét dolgot nem találtam, viszont feladatoknál amikor irányítatlan gráfon hajtotta végre az algoritmust, akkor ugyanúgy csinálta mint irányított esetben. Nem rajzolta át minden irányítatlan élt egy oda- és egy vissza irányítottra, hanem csak lefuttata az irányítatlan gráfon.



2023. febr. 22. 16:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Persze, minden további nélkül. Mi több, léteznek vegyes gráfok is, amiknek nem minden élük irányított.
2023. febr. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Akkor jól értem, ha van egy ilyen irányítatlan gráfom:

[link]


Ebből ezt tudom csinálni, hogy irányítottat kapjak?:

[link]


Tehát minden irányítatlan élt felcserélek 2db irányítottra, úgy hogy az egyik az u csúcsból a v-be mutat, a másik meg a v csúcsból az u-ba?

2023. febr. 22. 17:06
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem az a kérdés, hogy kreálhatsz-e ilyen gráfot, hanem hogy milyen gráf algoritmust szeretnél rajta végrehajtani.

Van olyan algoritmus, ami irányítatlan gráfokon működik.


Viszont felhívnám a figyelmed arra, hogy vannak gráf algoritmusok, amik nem "tűrik" a kört. Márpedig az oda vissza irányítás az bizony egy irányított kör. Van olyan algoritmus, ami az ilyenekben végtelen ciklusra fut.


Szóval ez így elég megfoghatatlan kérdés. Tudni kéne ehhez, hogy pontosan mit szeretnél csinálni.


De igen, általános esetben a papírlap elbírja, ha oda vissza nyilakat rajzolgatsz. Csak kérdés mi a cél.

2023. febr. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!