Matematika házi feladatban segítetek!?


Mérlegelv kiszámítása kéne számolással és ellenőrzéssel együtt.


a, 3a+6=a-2

b, 8b+2=30-6b

c, 8-4c=2-c



2023. febr. 22. 21:19
 1/3 anonim ***** válasza:

a,

3a+6=a-2 /-6

3a=a-8 /-a

2a=-8 /:2

a=-4


Ell.

3a+6=a-2

3*(-4)+6=(-4)-2

-12+6=-4-2

-6=-6


b,

8b+2=30-6b /+6b

14b+2=30 /-2

14b=28 /:14

b=2


Ell.

8b+2=30-6b

8*(2)+2=30-6*(2)

16+2=30-12

18=18


c,

8-4c=2-c /+4c

8=2+3c /-2

6=3c /:3

2=c


Ell.

8-4c=2-c

8-4*(2)=2-(2)

8-8=2-2

0=0

2023. febr. 23. 05:03
 2/3 krwkco ***** válasza:

"Mérlegelv"

Nem olyan bonyolult ez.

1. Mindkét oldalhoz hozzáadsz vagy levonsz ugyanannyi a-t (b-t vagy c-t), úgy hogy csak a bal oldalon maradjon a-t (b-t vagy c-t) tartalmazó tag.

2. Mindkét oldalhoz hozzáadsz vagy levonsz ugyanannyi konstanst, úgy hogy csak a jobb oldalon maradjon konstans tag (állandó, vagyis ismeretlen nélküli szám).

3. Mindkét oldalt osztod az ismeretlen együtthatójával (vagyis a szorzójával).

Te is meg tudod csinálni.

2023. febr. 23. 08:22
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez nem úgy tűnik, mintha egy 16+ éves tanuló házija lenne...

Az alapokat el kellene sajátítani...

Ha nem megy, akkor korep, magántanár...

2023. febr. 23. 11:45