Egy ilyen feladatnak, hogy érdemes neki ugrani?(matematika)

[link]
2023. febr. 27. 18:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

1. szorzat logaritmusa

2. hatvány logaritmusa

3. szorzat logaritmusa visszafelé

2023. febr. 27. 18:25
 2/18 anonim ***** válasza:
Logaritmus azonossagokkal botsd fel.
2023. febr. 27. 18:29
 3/18 A kérdező kommentje:

lényegében itt mindegyik logaritmusnak 10nek kell lennie, hogy megoldjuk?

Mivel van egy olyan összefüggés, hogy [a alapu logaritmus a ] = 1

és ez végig 10es alapu, nem?

2023. febr. 27. 18:31
 4/18 A kérdező kommentje:

Logaritmus azonossagokkal botsd fel.

de 99 elem van nem? ezt így végig kell?

2023. febr. 27. 18:32
 5/18 anonim ***** válasza:

Vagy a szorzat logaritmusára vonatkozó azonosság alkalmazásával:

lg(sqrt(1/2*2/3*3/4*...*99/100)*x*x^2*...*x^99)=1

2023. febr. 27. 18:34
 6/18 anonim ***** válasza:

Akkor tovább?

1/10*x^(1+2+...+99)=10

x^(99*100/2)=100

...

2023. febr. 27. 18:36
 7/18 A kérdező kommentje:
hmm, ezt még emésztenem kell :D
2023. febr. 27. 18:37
 8/18 anonim ***** válasza:
Melyik részét?
2023. febr. 27. 18:42
 9/18 A kérdező kommentje:
engem ez bazavar, hogy 99 elemet kell számolni :D
2023. febr. 27. 18:43
 10/18 anonim ***** válasza:

A lg mögött az együtthatókat és az x-es tényezőket külön szorzod össze.


A következő együttható számlálója egyenlő az előző együttható nevezőjével,így egyszerűsíthetsz velük.

2023. febr. 27. 18:47
1 2