Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Érdemes ilyen esetben matek...

Érdemes ilyen esetben matek feladatot megoldani?

Figyelt kérdés

Vannak feltöltve ZH minta feladatok, mint egy 60db feladat van, viszont ebből csak kb. 20-nak van ott a megoldása. A maradéknál nincs megoldás, csak a feladat.


Érdemes ezeket amiknél nincs megoldás, megoldani? Hisz úgy sem tudom, hogy jó lett-e vagy sem.


Próbáltam azt, hogy odaadom ChatGPT-nek a feladatot, hogy oldja meg és akkor ellenőrzöm, de rendszeresen elszámolja magát és olyan esetben amikor tudom a megoldást, akkor is rossz jön ki neki, megírom és akkor elnézést kér, hogy tényleg rossz megoldást adott. Tehát ez nem jó opció olyan esetekben amikor nem tudom a megoldást.


Érdemes lenne megoldani az olyan feladatokat amelyekhez nem tartozik megoldókulcs? Esetleg van rá valami mód, hogy kiderítsem, hogy mégis mi azokra a feladatokra a megoldás?

Hogy kellene gyakorolnom, ha nem tudom, hogy amit csinálok az jól jött-e ki?


2023. márc. 16. 17:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi a témakör?
2023. márc. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Lineáris algebra (mátrixok, lineáris leképzés, bázisváltás, bázis számítás, alterek meghatározása, egyenletrendszerek megoldása, Gauss-elimináció, képtér, magtér, lineáris függetlenség,összefüggőség, determinánsok, kifejtési tétel, cramer szabály, sajátérték, sajátvektor, stbb..)
2023. márc. 16. 17:37
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Tedd azt, hogy megoldod, és a megoldást megbeszéled valakivel (évfolyamtárs, tanár, GYK, ...)
2023. márc. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy az évfolyamból nem ismerek senkit, mivel én csúsztam a matekkal, így most olyan évfolyammal vagyok, akik közül senkit sem ismerek, akiket ismerek azoknak már Matek A3 és A4 van, ahol differenciálegyenleteket, meg valószínűségszámítást tanulnak.

De ezek mellett ugye van, más tárgyuk is, nem akarok rájuk akaszkodni, naponta 5 feladatot küldeni, hogy szerintetek ez jó-e, jól oldottam-e meg.


A tanártól szoktam kérdezni, de tőle inkább csak olyat, hogy valahol elakadtam, vagy hogy valamit hogy kellene, nem pedig odadobom neki a feladatokat, hogy nézze át, hogy jó-e, főleg ennyi feladatot. Gyakorlatunk van, azokhoz van megoldókulcs, azokat meg is csináltam. Csak vannak fent régebbi ZH-k egy bizonyos oldalon, 2009-től egészen 2020-ig. Viszont csak párnál van megoldókulcs, és ezeket oldogatom, igazából erről is lenne szó a kérdésemben, ezekről a régebbi ZH-ról.


Ide írni őket jó ötlet lenne, de az nagyon sok feladat, mint említettem kb. 40 megoldás nélküli feladat van. Napi 3-4 ilyen kérdést feltenni szerintem kicsit sok lenne belőlem egy idő után.

2023. márc. 16. 17:51
 5/7 anonim ***** válasza:
ehazi.hu -n is megpróbálhatsz párat felrakni, hátha tudja valaki.
2023. márc. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ChatGPT az egyszerűbb matekkal sem boldogul, múltkor háromszor ugyanazt a feladtot megadtam neki és három különböző megoldást hozott ki. Mondjuk a legutolsót legalább eltalálta.
2023. márc. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképp érdemes nekiállni. Nálunk se matekból se fizikából nem volt a korábbi zhknál megoldás, csak a feladatsor. De ha elkezded megcsinálni, akkor látod hogy kijön-e egy eredmény, vagy valamit nem értesz, és ha nem érted akkor kérhetsz segítséget. Ha pedig semmi nehézséggel végig tudod számolni a feladatokat, akkor valszeg jók a megoldások.
2023. márc. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!