Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Miket nevezünk a dif egyenlete...

Miket nevezünk a dif egyenletek numerikus megoldásainak?Milyen módszereket?

Figyelt kérdés

A tanár elméletből nem fogja ezeket kérni.

Na most én rákerestem a neten és azt látom, hogy eléggé össze-vissza van ez.Nekem a jegyzetemben van a húr meg szelő módszer, de például mondta, hogy a trapéz módszer kell. Egyes tematika a trapéz módszert is ide sorolja.

Tudnátok ebben segíteni?

Köszi mindenkinek.


2023. márc. 19. 13:23
 1/1 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb úgy megértened, ha tudod mi az analitikus megoldás. Analitikus megoldás az amikor megvan a differenciál egyenlet, és megadjuk a függvényt ami kielégíti az egyenletet. Ezzel szemben numerikus megoldás amikor közelítjük a függvényt. Ilyen esetben nem lehetnek paraméterek a diffegyenletben. Álltalában úgy közelítjük a függvényt, hogy diszkretizáljuk a függvény értelmezési tartományát. Azaz ha valami időben változik, akkor kis dt lépésenként számoljuk ki a függvény értékeit, ha pedig térben, akkor egy rácson számoljuk ki az értékét. Módszerekből sokféle van, 1d-s függvények esetén pár példa: explicit euler, implicit euler, leapfrog, runge-kutta modszerek, verlet, velocity verlet stb.
2023. márc. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!