Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fizika feladat b) kérdés, jól...

Fizika feladat b) kérdés, jól számoltam ki?

Figyelt kérdés

A feladat ez:


Egy "R" sugarú gömb belsejében a töltéssűrűség a középpontól való "r^2" távolsággal arányos. Azaz ρ = A*r^2, ha (0 < r < R), ahol "A" egy állandó.


Kérdés:

Mekkora a gömb teljes Q töltése "A"-val és "R"-el kifejezve?


Nekem ez jött ki:

Felosztom a gömbömet apró kis dq töltésű gömbhéjakra.

A gömbhéj térfogatát úgy kapjuk meg, hogy megszorozzuk a felületét (4π*r^2) a vastagságával (dr):


dV = 4π*r^2*dr


Ugye az egész gömbnek van ρ = A*r^2 töltéssűrűsége, tehát egy ilyen kis piciny dV térfogatú gömbhéjnak a dq töltése az:


dq = dV*ρ


Nekünk viszont az egész gömb töltése kell, azaz összegeznünk kell az egész gömbre ezeket a kicsi dq töltésű darabkákat. Ezt integrálással lehet megoldani. A gömböm R sugarú így:


Q = (0-tól R-ig) ∫ ρ*dV = ∫ A*4π*r^4*dr


Ebből a konstansokat kiemelve:


Q = A*4π ∫ r^4*dr = A*4π*(r^5/5)


és ugye ez egy határozott integrálás volt (0-tól R-ig), így még be kell helyettesíteni, behelyettesítés után ez lesz a végeredmény:


Q = A*4π*(R^5/5)


Ezt így kell megoldani, nem rontottam el, számoltam el? Ez a helyes eredmény és módszer a megoldásra?


2023. márc. 21. 17:15
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Te most a házi feladatod összes alpontját ki fogod írni hogy jó e a megoldásod?


Legyél már életképesebb és egyeztess egy szaktársaddal, hogy ugyanazt kaptátok-e, ne spammeld ezt az oldalt.

2023. márc. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Tudtommal erre való az oldal, egybe hosszú lenne. Egy az egészet már kiírtam ide és tudományokba is, választ nem kaptam rá, csak azt, hogy ha leírnám mit nem értek akkor tudnának segíteni.

Most megoldottam és ezért kérdezem, hogy jó-e.

2023. márc. 21. 17:46
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem úgy tűnik, stimmel.
2023. márc. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!