Itt miert nem 14 az x? Es miert 8?
2023. márc. 27. 09:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%

Miért lenne 14?


2^7 + 2^7 = 2*2^7 = 2^(1+7) = 2^8.

2023. márc. 27. 09:48
 2/17 A kérdező kommentje:
De ott hova tunik az egyik hatvany? En ezt nem ertem… es miert szorzas lesz ha osszeadast irtam?
2023. márc. 27. 09:50
 3/17 anonim ***** válasza:
Mennyi x + x ?
2023. márc. 27. 09:53
 4/17 A kérdező kommentje:
2
2023. márc. 27. 09:54
 5/17 A kérdező kommentje:
Marmint 2x
2023. márc. 27. 09:55
 6/17 anonim ***** válasza:

Nézzük ezt a rész:


x + x = 2x


Tehát


2^7 + 2^7 = 2*(2^7)


2^7 = 2 * 2 * 2 * 2 * 2 * 2 * 2

2*(2^7) = 2 * 2 * 2 * 2 * 2 * 2 * 2 * 2 = 2^8


Így érted?

2023. márc. 27. 09:55
 7/17 anonim ***** válasza:
Egyébként a feladat úgy is megoldható, hogy kiszámolod külön-külön a hatványokat; = 128 + 128 = 256, a 256-nál pedig észreveszed, hogy 2^8-ként felírható. Vagy ha nem, akkor az egyenletben logaritmussal számolsz.
2023. márc. 27. 09:56
 8/17 A kérdező kommentje:
Egyszeruen szamomra erthetetlen,hogy a 2^7 + 2^7 hogy lesz 2^1 + 2^7 hova megy az egyik kitevo? Mi lesz vele?
2023. márc. 27. 10:08
 9/17 anonim ***** válasza:

#8: nem olvastad el a 6-os válaszom?


Meg mi, hogy hivá lesz az egyik kitevő? A kérdés "2^7 + 2^7 = 2^x" nem az, hogy "2^7 * 2^7 = 2^x?". Utóbbi esetben 2^14 lenne.

2023. márc. 27. 10:11
 10/17 anonim ***** válasza:
Azért, mert 2^1 SZOR 2^7, nem 2^1 MEG 2^7 lesz. Hiszen 2^7 + 2^7 = 2 * 2^7 = 2^1 * 2^7 = 2^(1+7) = 2^8
2023. márc. 27. 10:12
1 2