Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Élőmunka hatékonyságot milyen...

Élőmunka hatékonyságot milyen mutatóval számolunk? (makroökonómia)

Figyelt kérdés
3 leggyakoribb mutatóra lennék kíváncsi
2023. ápr. 3. 14:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Van több is, de gyakoriakból 3 példa:


GDP per munkaóra: Ez a mutató megadja, hogy az országban mennyi jövedelmet termelnek egyetlen munkaórára vetítve. A GDP per munkaóra mutatót az ország gazdasági teljesítményének értékelésére használják. Az adatokat általában az ország statisztikai hivatala vagy más gazdasági intézmények gyűjtik és közzéteszik.


Munkaerő termelékenység: Ez a mutató megmutatja, hogy egy dolgozó által termelt érték mennyi. Ez a mutató általában a GDP-t osztják az összes foglalkoztatottal, vagy a munkavállalók számával. A munkaerő termelékenységet általában a vállalatok vagy az országok gazdasági mutatóinak elemzésére használják.


Munkaköltség mutató: Ez a mutató a munkaerő költségeit veti össze a termelékenységgel. Ez a mutató segít abban, hogy megállapítsuk, hogy egy adott vállalat vagy iparág milyen hatékonysággal használja fel a munkaerőt. Az adatokat általában az egyes vállalatok vagy az iparágak statisztikai adatai alapján számítják ki.

2023. ápr. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Értem köszönöm

Én a GDP - re és az NDP-re gondoltam de akkor nem.

Igazából 1 sor áll rendelkezésre tehát nem kell hosszan leírni csak nem tudom mire gondolunk pontosan.

2023. ápr. 3. 22:38
 3/3 A kérdező kommentje:

GDP/ összes foglalkoztatott vagy

Összes foglalkoztatott/GDP?

2023. ápr. 4. 00:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!