Jól számolom? matematika érettségi középfok, tanár adott példát.


[link]


Illetve szerintetek egy 10-es skálán mennyire nehéz feladat?(középszinthez mérve)


2023. ápr. 3. 19:17
 1/5 anonim ***** válasza:
35%

A kör területének negyed része: 9*Pi/4.

Az egyenlőszárú derékszögű háromszög területe:3*3/2=9/2

A körszelet területe a kettő különbsége.

2023. ápr. 3. 19:22
 2/5 A kérdező kommentje:
És amit én csinálok az nem jó?
2023. ápr. 3. 19:23
 3/5 A kérdező kommentje:
De nekem is ez az eredmény jött ki
2023. ápr. 3. 19:24
 4/5 anonim ***** válasza:
66%
Körszelet területének kiszámítása volt az egyik évben, a választható részben.
2023. ápr. 3. 19:33
 5/5 anonim ***** válasza:
51%

Másik módszer; ha berajzolod mind a négyet a körbe, akkor a szakaszok egy négyzetet fognak kiadni, melynek oldalhosszai gyök(18) hosszúak, így területe 18.


A kör területe 3^2*pi = 9pi.


Kivonod egymásól a kettőt: 9pi-18, ekkor a négy körszelet összterületét kapod, innen pedig elég csak 4-gyel osztani: (9pi-18)/4 =~ 2,57.

2023. ápr. 3. 19:40