Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Milyen történetet jegyzett le...

Milyen történetet jegyzett le Petőfi Salgó faluban?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 20. 15:23
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Minden feladatodat itt akarod mással megoldatni?
2023. ápr. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mivel magamtól nem tudom megtalálni ezért igen 😀
2023. ápr. 20. 15:39
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Mivel ez feladat, ezért két lehetöség van; vagy beszéltetek erröl az órákon, vagy megtalálhatóak az interneten.
2023. ápr. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%
2023. ápr. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az első és második találatban szereplő vers címe valóban Salgó, de nem ott írta, hanem Domsödön, a többi találat meg már csak hírportálra visz.
2023. ápr. 20. 16:36
 6/8 anonim ***** válasza:

#1. - nekem úgy tűnik igen


Nem tudom, milyen választ várnak, de a Petőfi-vetélkedős oldalon ez van... idézem, mert a múltkor a link nem volt elég:

"Somoskőről kísérővel mentek Salgó várának megtekintésére. Petőfi megcsodálta a lenyűgözően magas szirten épült várat, s ahogy írja: „Sokáig ültem legfelső csúcsán; tekintetem mérföldeken, lelkem századokon túl barangolt.” Ennek a lenyűgöző élménynek a hatására született egy évvel később a Salgó című költeménye. A bazaltsziklákon elhelyezett emléktáblán is ez olvasható: „Ez a rom ihlette őt Salgó művének megírására.” Az egész napos kirándulásról visszatérve még egy éjszakát töltöttek Vecseklőn."

[link]

2023. ápr. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2023. ápr. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszöntem! ✌️


#1

Gyorsabb mint a pincében lévő néger gyerekekkel megcsináltatni 🤷‍♂️

2023. ápr. 20. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!