Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kutatási esszét hogyan kell...

Kutatási esszét hogyan kell készíteni?

Figyelt kérdés
Másodéves gazdaságis hallgató vagyok, feladatként egy nekünk tetsző szervezet bemutatását kaptuk, ami "kutatási esszé"-ként van megfogalmazva. Ez egyet jelentene a hagyományos esszével (bevezetés, tárgyalás, bevezetés) vagy máshogy kell felépülnie? Bocsánat ha ez egyértelmű, de neten sehol nem találtam meg ennek a megfogalmazását.

2023. ápr. 24. 22:21
 1/5 A kérdező kommentje:
Gondolom ez a "nézz utána" kategóriába esik, vagy pont hiányoztam amikor erről volt szó :D
2023. ápr. 24. 22:28
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor még egyszer: Tudom, mit jelent az esszé, és hogy hogyan kell megírni egyet. A kérdésem az volt, hogy a KUTATÁSI esszé mennyire tér el formailag a hagyományos esszétől (van rá valami írott/íratlan szabály amit nem találtam meg stb.) Hallottam már leíró, igazoló, narratív és érvelő esszéről, de kutatásiról még nem.
2023. ápr. 24. 22:33
 3/5 anonim ***** válasza:
Kutatási esszé 2 fő dolgot kell szem előtt tartani, Primer (más forrás alapu) és secunder (saját felmérés/számolás) alapu kutatás létezik, a tanár Primert kér tőled, ergo keres elérhető adatokat a szervezetről és az alpján mutasd be,
2023. ápr. 25. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a felépítést illetően gondolom akkor nem kell semmit változtatni, rendes bevezetés, tárgyalás, befejezés/összegzés
2023. ápr. 25. 12:53
 5/5 anonim ***** válasza:

vegülis igen, udvariasan úgy hivjuk ezeket, hogy előszó,bevezetés,téma/történelmi bemutatás,elemzés,következtetés levonás,összegzés.

Lényegében a scientific methodot követed le: Observation,research,hypothesis,eyperiment,analyse,conclusion,repeat to observation

2023. ápr. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!