Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mit jelent a boroknál az...

Mit jelent a boroknál az érzékszervi jellemzők?

Figyelt kérdés

Az Egri Bikavérről csinálok előadást és ott van az érzékszervi jellemzők. Van Bikavér Classicus, Bikavér Superior, Bikavér Grand Superior.

És egyáltalán nem értek hozzá, de még is kell tudnom beszélni róla.

Előre is köszönöm a segítséget!

17/L



#bor #egribikaver #erzekszerv
2023. ápr. 26. 20:29
 1/5 anonim ***** válasza:
46%

Érzékszervi jellemzők: illat :pl. Erőteljes, fűszeres illat


Íz: pl. Kellemes szőlőíz, enyhén savas...


Szín: pl. Mélyvörös, kissé olajosnak tűnik..


Egyébként vannak borkóstoló, borverseny felvételek. Onnan tudhatsz ihletet meríteni.

2023. ápr. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Mojjo ***** válasza:
60%

Azt ki találta ki, hogy olyan feladatot adjon, aminél olyan italról kell beszélned, amit legálisan nem is ihatnál? Sok esze lehetett...

Érzékszervi jellemzők az illat, íz, szín, illetve hogy mennyire tapad a pohár falára, ha megpörgetjük.

Az ízeket, de illatokat is tipikusan más, ismert illatokhoz/ízekhez hasonlítjuk, mint pl különféle gyümölcsök.

Az megvan, miben más a classicus, a superior és a grand superior?

2023. ápr. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#2 nem azt sem tudom hogy mi a különbség köztük. Utána nézek talán megtalálom.


Turisztikát tanulok és mindenki kapott egy témát én ezt kaptam balszerencsémre.

2023. ápr. 27. 06:25
 4/5 Mojjo ***** válasza:
Ha lesz kis időm, írok kicsit az egri bikavérről neked - igyekszem még ma. (Én is tartottam róla előadást pár éve, igaz én egri borvidéki borászoknak :) )
2023. ápr. 27. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2023. ápr. 27. 08:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!