Igaz e ha egy háromszög mindhárom szögének szinusza racionális akkor mindhárom szög koszinusza is racionális?

2023. ápr. 28. 09:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

sin 2 x + cos 2 x = 1

ebből talán megválaszolható

2023. ápr. 28. 09:31
 2/11 krwkco ***** válasza:
100%

"sin 2 x + cos 2 x = 1"

Ezt az elérhető karakterek segítségével pl. így kell szabályosan írni:

sin^2(x) + cos^2(x) = 1

2023. ápr. 28. 09:48
 3/11 krwkco ***** válasza:
46%
De egyébként az ötlet nagyon jó. :-)
2023. ápr. 28. 09:56
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!
2023. ápr. 28. 11:49
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
Sajnos a trigonometrikus Pitagorasz-tétel nem vezet eredményre, hiszen pl. a 30° szinusza racionális, koszinusza irracionális.
2023. ápr. 28. 12:09
 6/11 krwkco ***** válasza:
66%

"a trigonometrikus Pitagorasz-tétel nem vezet eredményre"

Igazad van, ezt benéztük.

2023. ápr. 28. 12:18
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindhárom szög szinusza racionális, akkor a szinusztétel miatt a háromszög bármely két oldalának aránya racionális. (racionális számok hányadosa)


Ez esetben a koszinusztétel miatt (a szokásos jelölésekkel):

cos(gamma)=(a^2+b^2-c^2)/(2*a*b)=(a/b+b/a-

2023. ápr. 28. 14:10
 8/11 anonim ***** válasza:
63%

Bocs! Folytatom.

cos(gamma)=(a^2+b^2-c^2)/(2*a*b)=((a/b)+(b/a)-(c/a)*(c/b))/2, így cos(gamma) racionális. (Racionális számok összege, különbsége, szorzata, hányadosa racionális.)

Ugyanúgy megnézhető a másik két szögre.

Tehát a kérdésre a válasz: igaz.

2023. ápr. 28. 14:15
 9/11 NTBS ***** válasza:
44%
Igaz.
2023. ápr. 28. 14:19
 10/11 anonim ***** válasza:
44%
-:)
2023. ápr. 28. 14:25
1 2