Négyzetgyök alatt x-1 = 7-x ?


2023. máj. 7. 10:57
 1/5 anonim ***** válasza:
67%

Másodikra emeljük mindkét oldalt. Marad:

x-1 = x^2 - 2*x*7 + 7^2

x-1 = x^2 - 14x + 49


átvisszük egyik oldalra az x-eket, másik oldalra a számokat


x - x^2 + 14x = 49+1

-x^2 + 15x - 50 = 0


Innentől másodfokú egyenlet.

Azt már meg tudod oldani?

2023. máj. 7. 11:11
 2/5 A kérdező kommentje:

nekem ez jött ki:

x-1=(7-x)2

x-1=49-14x-x2

0=50-13-x2

ez nem jó? hogy jött ki neked más előjel? és más sorrend?

nem tudom megoldani tovább a másodfokút.

légyszi leirnád?

2023. máj. 7. 11:26
 3/5 anonim ***** válasza:

x-1=49-14x-x2

Itt rontottad el, mert + x^2 lesz nem pedig -.

2023. máj. 7. 11:34
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne feledd, hogy a megoldások csak az [1; 7] intervallumban keresendők!
2023. máj. 7. 11:48
 5/5 A kérdező kommentje:
ez pontosan mit jelent? vagyis mennyi lesz végül az a, b, c?
2023. máj. 8. 10:13