Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki tud nekem matek házában...

Valaki tud nekem matek házában segíteni? Valószínűség számítás témakör Egy dobozban mogyorós és epres müzliszeletek vannak, mindegyik csakis az egyik ízesítéssel rendelkezik, összesen 50 darab. Ha kiveszünk 2 db mogyorósat és 3 db epreset,

Figyelt kérdés

akkor annak valószínűsége, hogy epreset húzunk, feleannyi lesz, mint annak a valószínűsége, hogy mogyorósat húzunk. Eredetileg hány szelet volt mogyorósból és hány szelet volt epresből?


Előre is nagyon szépen köszönöm ha segítesz



2023. máj. 17. 17:35
 1/7 krwkco ***** válasza:
100%

"annak valószínűsége, hogy epreset húzunk, feleannyi lesz, mint annak a valószínűsége, hogy mogyorósat húzunk."

Vagyis mennyi lesz a két valószínűség? Azt tudjuk, hogy vagy az aegyiket vagy a másikat biztosan ki fogjuk húzni, aminek a valószínűséga akkor összesen 1.


Vagy másképpen hozzáfogva:

"Ha kiveszünk 2 db mogyorósat és 3 db epreset" akkor hány műzliszeletünk marad a dobozban? És milyen lesz ezek aránya, ha tudjuk, hogy "annak valószínűsége, hogy epreset húzunk, feleannyi lesz, mint annak a valószínűsége, hogy mogyorósat húzunk" ?

És a kivétel előtt?

2023. máj. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Esetleg a p=k/n képlettel le tudod nekem írni kérlek? (A szövegben csak ennyi adat volt leírva)
2023. máj. 17. 17:59
 3/7 krwkco ***** válasza:

p - a valószínűség

n - az összes lehetséges, egyenlő valószínűségű elemi esemény száma. Itt: a műzlik száma a dobozben.

k - a keresett valószínűségnek megfelelő (kedvező) események száma. Itt: ha a mogyós műzli húzásának valószínűségét keressük, akkor a dobozban levő mogyorós műzlik száma.

Próbáld meg kitölteni a képletet és írd meg az eredményt. :-)

2023. máj. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 krwkco ***** válasza:
Első lépésként mindenképpen számold ki, hogy mennyi és milyen műzli marad a kivétel után a dobozban. És ha nem megy kapásból a feleannyi valószínűségből kitalálni a különböző ízű műzlik számat, akkor vegyed m-nek a mogyorósok számát. Ezt kell az egyik valószínűséghez k helyére a képletbe írni. Az "epres valószínűséghez" pedig a maradék műzlik (az epresek) száma megy a k helyére. És akkor a két valószínűség ismert arányát felhasználva fel tudsz írni egy egyenletet az ismeretlen m-re.
2023. máj. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
18 db epres és 32 db mogyorós jött ki nekem
2023. máj. 17. 18:20
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget😊
2023. máj. 17. 18:31
 7/7 krwkco ***** válasza:

#5

:-)

2023. máj. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!