LÉna a vásárolt gyertyát zsinórral és csillaggal díszítette.Milyen hosszú zsinórra volt szüksége ha a gyertyát 2-szer tekerte körbe és a két kör alakú díszítés közötti átmenetre meg a masni megkötésére 38 cm-t kell hagynia?(gyertya alapkörénekK~3,1*d

2023. jún. 3. 18:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha kétszer tekerte körbe a gyertyát, akkor a kerület kétszeresét kell venni és még hozzáadni a megadott ráhagyást, a 38 cm-t. A zsinór teljes hossza L=2·K+38 cm≈2·3,1·d+38 cm, vagy pontosan: L=2·π·d+38 cm. Viszont, ha a d nincs megadva, akkor nem tudod kiszámolni. Léna nem tudja mekkora a gyertya átmérője?
2023. jún. 4. 20:52
 2/3 A kérdező kommentje:
Sajnos nem.
2023. jún. 5. 07:31
 3/3 anonim ***** válasza:

Akkor csak annyit tehetsz, hogy így adod meg a megoldást:

L=2·K+38 cm≈2·3,1·d+38 cm

vagy pontosan: L=2·π·d+38 cm (π≈3,1416)

Majd leírod, hogy konkrét értéket így nem lehet megadni, mert a gyertya átmérője (d) ismeretlen.

2023. jún. 5. 20:00