"Egy gömb térfogata 2145m³. Mekkora a gömb sugara?


Ha jól tudom a képlet a V=4×pí/3×R³

Vagyis 2145m³=4×pí/3×R³

Ebből hogy jön ki a sugár?



2023. jún. 9. 16:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Sima egyenlet megoldás...
2023. jún. 9. 16:10
 2/5 anonim ***** válasza:

2145=4×PÍ×R^3/3 beszorzol 3-mal

6435=4×PÍ×R^3 osztasz 4PÍvel azaz 12,56-tal

512= R^3 köbgyököt vonszol. Ha ez nem tanultad akkor észreveszed hogy

512=8×8×8=R^3 amiből R=8 m.


Ha ez sem megy akkor a prímtényezős felvontást javaslom. 512=2^9=(2^3)^3=8^3

2023. jún. 9. 16:14
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

(2145*3)/(4*pi) = R^3

R^3 = 512 (körülbelüli érték)

R = köbgyök(512) = 8


kb 8 m a sugara.

2023. jún. 9. 16:14
 4/5 anonim ***** válasza:
80%
Köszöni szépen jól van.
2023. jún. 9. 16:41
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen. Sima egyenletmegoldás, ahol R a változó.
2023. jún. 28. 14:29