Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A tanáromtól kaptam pár...

Apple.gut kérdése:

A tanáromtól kaptam pár feladatot, azonban nem tudom mindegyiket megoldani. Tudnátok esetleg segíteni? Ezek a feladatok:

Figyelt kérdés

1. Pöttyös Panni születésnapi partit tervez, ezért a boltban vásárol 6 papírtányért és 8 műanyag poharat 690Ft-ért. Később rájött, hogy elszámolta magát a vendégeket illetően, ezért vett még 6 papírtányért és 4 műanyag poharat 390Ft-ért. Hány forintba kerülne, ha még 5 embernek szeretne 1- 1 tányért és poharat venni?

2. Zsebibaba születésnapi buliján hatan fogócskázni kezdtek. Először Zsebibaba volt a fogó, majd rendre Micimackó, Malacka, Nyuszi, Ürge és Tigris. Sajnos pár perccel a játék kezdete után egyikük véletlenül eltört egy bögrét. Így számoltak be Kangának a történtekről:

Malacka: „Nem Micimackó volt. Én voltam.”

Ürge: „Nem én voltam. Nem Zsebibaba volt.”

Tigris: „Nyuszi volt. Nem Ürge volt.”

Ki törte el a bögrét, ha mindegyikük egyik állítása igaz, a másik hamis volt?

3. Melyik az a legkisebb, 26-tal osztható és 26-ra végződő pozitív egész szám, amely számjegyeinek az összege 26?

4. A neveletlen hercegnő oldalszámozással látta el naplóját, amihez összesen 295db páratlan számjegyet írt le. Hány oldalas a hercegnő naplója, ha a számozást az első oldalon 1-essel kezdte, és egyesével, oldalanként, növekvő sorrendben számozott?

5. Ottó és Lajos felváltva írnak le 1-1 számjegyet egy hosszú sorba úgy, hogy a második számjegy leírásától kezdve az utolsó két számjegyből képzett kétjegyű szám mindig osztható legyen vagy 17-tel, vagy 23-mal. Összesen 2020 számjegyet írtak le, Lajos írta le az utolsó számjegyet, ami az 1-es volt. Melyik számjegyet írta le először Ottó?

6. Sakktáblafalva alaprajzát szigorúan megtervezték, ezért minden utcája egyenes, és bármely két utcája vagy párhuzamos, vagy merőlegesen keresztezi egymást. Mici, aki a Ló utca és a Király utca kereszteződésében lakik, nagyon szereti a napfelkeltét, ezért reggelente iskolába menet mindig keleti irányba, a Ló utcán szokott elindulni, hogy gyönyörködhessen a felkelő nap látványában. A negyedik utcán kell délnek fordulnia, hogy három másikutca keresztezése után beérjen az iskolába, ami nem utcasarkon található. Egy reggel elhatározza, hogy új útvonalon fog elindulni, mert a régit már nagyon unja, bekötött szemmel is végig tudna rajta menni. Azonban nem szeretné, ha többet kellene sétálnia, ezért csak keleti és déli irányba hajlandó haladni. Ilyen feltételek mellett hányféle új útvonalon juthat el az iskolába?



2023. jún. 11. 14:25
1 2 3 4
 1/32 krwkco ***** válasza:
88%

"nem tudom mindegyiket megoldani."

Az elsőben segítek, bár egy kissé furcsa, hogy nem írtad meg, hogy melyikkel nem boldogulsz. Azt akarod, hogy mi is gyakoroljunk? Mondván, hogy a hasznunkra válik?


"6 papírtányért és 8 műanyag poharat 690Ft-ért"

"6 papírtányért és 4 műanyag poharat 390Ft-ért."

Összesen 12 tányérja és 12 pohara van és ezért fizetett 690+390=1080 forintot.

Akkor mennyibe kerülne 1-1 pohár és tányér összesen? És 5-5?

2023. jún. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:

Ha jól sejtem, általános iskolás vagy. Ez azért fontos, hogy megfelelő megoldási módot tudjunk választani.


1. Azt vegyük észre, hogy a második vásárlással az elsőhöz képest 4 pohárral vett kevesebbet, és így 300 forinttal fizetett kevesebbet, tehát a 4 pohár ára 300 forint. Innen pedig nem nehéz befejezni a feladatot.


2. Az ilyen feladatoknál mindig úgy érdemes elindulni, hogy valamelyik állítást igaznak vesszük, majd megnézzük, hogy ellentmondásra jutunk-e. Ha igen, akkor az az állítás hamis. Ha nem jutunk semmire, akkor lehet, hogy jobb másik állításból kiindulni.


Malacka: „Nem Micimackó volt. Én voltam.”

Ürge: „Nem én voltam. Nem Zsebibaba volt.”

Tigris: „Nyuszi volt. Nem Ürge volt.”


Mivel Ürge két "nem"-es állítást mondott, amiből az egyik biztosan igaz, ezért vagy Ürge volt, vagy Zsebibaba, ezzel a lehetséges tettesek körét 2-re tudtuk szűkíteni. Emiatt viszont Malacka "Én voltam" állítása biztosan hamis, így a "Nem Micimackó volt" állításnak igaznak kell lennie, ami viszont nem lehet, mivel Micimackó nincs rajta a gyanúsítottak listáján.


Tehát a feladat nem megoldható ebben a formában. Feltételezem, hogy elírtál valamit, de az is lehet, hogy rosszul kaptad meg a feladatot.

2023. jún. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

Kíváncsiság kedvéért:

Hány feladatot kaptál tőle, ha 6-tal nem boldogultál?

Mennyi időt foglalkoztál vele és hogy próbáltad ezeket megoldani?

2023. jún. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
84%

Najó, szállj le a magas lóról, nem fogunk helyetted dolgozni.

Mond el hol akadtál el vagy hogyan kezdtél neki ezeknek és akkor segítünk és javítunk. De ez így rohadtu nem oké.

2023. jún. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 krwkco ***** válasza:

"3. Melyik az a legkisebb, 26-tal osztható és 26-ra végződő pozitív egész szám, amely számjegyeinek az összege 26?"

Új, egyszerűsített feladat: Hagyjuk el az utolsó 2 számjegyet (26) és keressük a legkisebb olyan természetes számot, ami 26-tal osztható és a számjegyeinek összege 18.

Egyjegyű nem lehet.

Kétjegyű sem lehet, mert 99 nem osztható páros számmal. 98 számjegyeinek összege meg csak 17.

Keressünk 3 jegyűt. Nézzük növekvő sorrendben az első számjegyeket és keressünk hozzájuk olyanokat, amik kiadják a 18-at. Az utolsó számjegy legyen páros.

198 nem osztható.

288 nem osztható.

378, 396 nem osztható.

468 a nyerő szám. Még 26 megy a végére.

2023. jún. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 krwkco ***** válasza:

6.

Az útvonalon van 4 utcányi menet keletre és 3 utcányi délre. Hány féleképpen lehet ezeket sorrendbe állítani?

A válasz egyel kisebb lesz.

2023. jún. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:

A 3-as feladat megoldására kíváncsi vagyok, mert "szép" megoldást nem találtam.


A 26 osztható 26-tal, ezért a feladatot át tudjuk írni így: melyik az a legkisebb pozitív egész szám, ami osztható 26-tal és 00-ra végződik, valamint a számjegyek összege 18?


Mivel a 00 végződés azt jelenti, hogy a szám osztható 100-zal, ezért a számot oszthatjuk 100-zal. Mivel a 26 és a 100 is osztható 2-vel, ezért a 100-zal osztás befolyásolhatja a 26-tal oszthatóságot, ezek után lehet, hogy már csak 13-mal lesz osztható a szám. De ha 26-tal osztható, akkor nyilván osztható 13-mal is, tehát a feladat így módosul:


Melyik az a legkisebb pozitív egész szám (ami után majd a 00-t beírva megkapjuk az eredeti kérdésre a választ), ami osztható 13-mal és a számjegyeinek összege 18?


Ezt a számot pedig úgy tudtam megtalálni, hogy a 13-at összeadtam annyiszor, amennyiszer szükséges volt, és kijött a 286, tehát az utolsó kérdésre a válasz a 286, az előtte lévőre a 28600, az eredetire pedig a 28626.

2023. jún. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
81%

Azért érdekes, a kérdező sehol, de szépen lassan összejön az összes válasz... Komolyan szánalmas ez a világ, a kérdező meg röhög a markába, hogy sz...ik az egészre és minden megvan, mert vannak lúzerek...


Ha legalább csak rávezetés lenne az egyes feladatokra...



Sajnálom, hogy ennyire posvány a generáció és a civilizáció

2023. jún. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
A 7-esben rosszul adtam össze a számjegyeket... De így is a 468 jön ki, nincs kisebb.
2023. jún. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 krwkco ***** válasza:

5.

17 kétjegyű többszörösei: 17, 34, 51, 68 és 85

23 kétjegyű többszörösei: 23, 46, 69 és 92

Tehát hátulról felépítve a számsort:

17, 517, 8517, 68517, 465817, 3465817, 23465817, 923465817, 923465817, 6923465817

És innentől kezdve a 69234 sorozat ismétlődik.

Ebből ki tudod számolni.

2023. jún. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!