A barbi9 kérdése:

Határozd meg az m valós számot tudva,hogy az M(2;8) pont rajta van az f:R->R, f(x)=-3x-7m függvény grafikus képén?


2023. júl. 13. 16:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az M(2;8) pont akkor van a f(x)=-3x-7m egyenesen, ha a függvény értéke a pont x koordinátájának helyén megegyezik a pont y koordinátájával. Ezt a következőképpen írhatjuk fel:


8 = f(2) = -3*2 - 7m


Ez alapján:


8 = -6 - 7m

14 = -7m

m = -2


Tehát az m valós szám értéke -2, ha az M(2;8) pont a f(x)=-3x-7m függvény grafikonján van.

2023. júl. 13. 16:09
 2/3 anonim ***** válasza:
50%
Sem a kérdést, sem a választ nem értem, de az biztos, hogy jól néz ki mindkettő :D
2023. júl. 13. 21:49
 3/3 overmax válasza:

Én sem értettem, igaz el sem gondolkodtam rajta.

De megkérdeztem a Google Bard-tól és ezt válaszolta:


Mivel az M(2;8) pont rajta van az f:R->R, f(x)=-3x-7m függvény grafikus képén, ezért f(2)=8.


Így 8=-3*2-7m


8=-6-7m


14=-7m


m=-2.


Tehát m=-2.

2023. júl. 17. 06:27