Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi az összefüggés a romantika...

Mi az összefüggés a romantika (stílus) és a romantikus filmek között?

Figyelt kérdés
A romantikus filmekben inkább csak szerelmes sztorikat látok,de ahogy utánaolvastam a romantikának,ennél sokkal többről szól...Akkor miért hasonló a nevük?
2010. okt. 13. 20:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Mert egy szó attól függően, hogy milyen szakterület használja, jelenthet mást és mást. Módosulhat a jelentése, vagy a köznyelv használhatja pontatlanabbul. Pl Manyi néni simán azt mondja a bodobácsra, hogy bogár, pedig biológiailag nem az.

A romantikus a filmnyelvben a szerelmeset jelenti (a románc szó miatt, ami köznyelvben azt jelenti, hogy szerelmi kapcsolat két ember közt, erre meg is van a joga), az irodalomtörténeti szakszavak közt meg valami mást. Ennyi.

2010. okt. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

És akkor még bele lehet venni a mai romantikus stílust is, ami fleg öltözködésben (lásd menyasszonyok) és lakberendezésben nyilvánul meg - és éppolyan rózsaszín, mint a nőknek készült szerelmes filmek :)

[link]

[link]

[link]

Sajnos igazán jót nem találtam, pedig egy barátnőmnek a teljes lakása ilyen - nagyon szép, bár én nem bírnám ki benne...


Egyébként nem csak a romantikánál van ez így, hanem több más stílusnál is. Sőt különféle szavaknál is, azt hiszed, ugyanazt jelentik, mondjuk angolul és magyarul csak egy betű az eltérés, közben meg teljesen mást.

2010. okt. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm,mostmár értem!
2010. okt. 23. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!