Mekkorák annak a háromszögnek az oldalai, amelyben az oldalak összege páronként 14 cm, 20 cm és 18 cm?


2023. aug. 24. 20:27
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

a+b=14

b+c=20

a+c=18


2a+2b+2c=52

a+b+c=26

14+c=26

c=12

b+12=20

b=8

a+12=18

a=6

2023. aug. 24. 20:31
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2023. aug. 28. 17:22