Mi a Szigeti Veszedelem erkölcsi tanítása?

Figyelt kérdés
Légyszi segítsetek. Ez a HF.
2010. okt. 16. 18:04
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Elolvastad?
2010. okt. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen. Több kérdést is kaptunk, de azokra tudom a választ. Viszont erre nem. Pedig már több elemzést is végig olvastam, mégse találtam erre semmit. :S
2010. okt. 16. 18:12
 3/5 anonim ***** válasza:
Önfeláldozás?
2010. okt. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem az önfeláldozás.


Közvetlenül nem segítek, ennek nem vagyok híve, mert így nem gondolkodsz, pedig ez lenne a lényeg.

Írok pár kérdést, próbáld nekem megválaszolni, hátha rájössz közben az eredeti kérdésre. Remélem benne vagy, mert ha tényleg olvastad, meglátod, hogy magadtól is menni fog. Akkor én elkezdem:


1. Melyik korszakban íródott a mű? Mi ennek a kornak a jellemzője (gondolj a történelmi időszakra, a vallási eseményekre)?

2. Mi a műfaja? Mik a műfaj jellemzői (főleg tematikai jellemzőkről írj)?

3. Kik a szembenálló felek? Hogyan jellemzi őket az elbeszélő?


Ezeket válaszold meg, én még visszanézek, és megbeszéljük.


Magyar szakos

2010. okt. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Véletlen privát levelet írtam. Pedig ide akartam. Elnézést.

A lényeget leírom ide is:

Az erkölcsi tanulság, hogy, bár valójában a törökök nyerik a csatát, ezt elfeledteti az író az olvasóval. Hisz a műben az erkölcsi győzelemre tevődik a hangsúly.

Ez így jó?

2010. okt. 17. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!