Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Szakdolgozatban elakadtam....

Szakdolgozatban elakadtam. Vállalkozás indítás gazdasági kérdései a témám és nem tudom hogy fogjak neki.Milyen kutatást végezzek stb. Esetleg valakinek ötlet?

Figyelt kérdés

2023. szept. 2. 23:58
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

Beírod a témát az internetre és olvasol egy kis szakirodalmat


Felveszed a kapcsolatot a témavezetőddel, ő erre van.


Fellapozod a kapcsolódó tantárgy jegyzeteit.

2023. szept. 3. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Ez egyelőre nagyon tág témakör, könyvtárakat lehetne megtölteni vele (ami nem baj amúgy). Kezdj el szakirodalmat keresgélni, olvasgatni a témában, hogy jobban képben legyél. A témavezetődtől pedig kérj segítséget, hogy szűkítsétek le a témát. Mindenképp valami konkrétabbat, jobban megfoghatót kell majd kitalálni, amit kellő részletességgel fel tudsz dolgozni.
2023. szept. 3. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
esetleg téma szűkítésre nincs ötleted?
2023. szept. 3. 00:38
 4/8 anonim ***** válasza:
53%

Szakdogát saját magadnak írod h fejlődj közben. Úgy nehéz fejlődni h csak interneten talált cuccokból írod.


Nekünk egyetemen adtak választható kész témákat cégkapcsolatokkal, vagy ha az nem volt jó én pl kerestem sajátot.


Szerintem van sok cégvezető akire ráírsz szivesen segít, bár lehet sok helyen próbálkozni kell. Nem tudom, cégeken belül mi érdekel. Saját mérnökiroda nyitása, magánklinika nyitása, kínából behozott termék értékesítő cég?

2023. szept. 3. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
27%

Egy délután megírnám.

Vállalkozások formai, egyéni, társas.

Alakulást zabályozó jogszabályok, ectv, ptk, ...

Adózást, járulékfizetést szabályozó jogszab., szja, tbj, kiva, tao, kata

Kutatásnak vagy vállalkozók, vagy szakemberek (könyvelő, adótanácsadó, ügyvéd).

Mik a választás szempontjai... egyéni legyen vagy társas, társasnál milyen jogvisony, melyik adózás. Rengeteg kérdés összeszedhető.

2023. szept. 3. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%
4, Mo-n alig van cégvezető, nem szokás alkalmazni. Mert gondolom, tudod, hogy nem azonos az ügyvezetővel.
2023. szept. 3. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
43%
Gyakorlatilag összerakta a vázát az 5, és a béka segge alá van pontozva.
2023. szept. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor oldd meg egyedül.
2023. szept. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!