Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan álljak neki ennek a...

Hogyan álljak neki ennek a kiszámolásának?

Figyelt kérdés

Már egy ideje befejeztem az iskolát. A matek pedig soha nem volt az erősségem, ezért kérem a segítségeteket.

5200 méter hány perc alatt lehet leúszni, ha 33 méter 1 perc alatt teljesítek?



2023. szept. 6. 14:38
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Amúgy meddig jutottál az iskolában? Mondd kérlek, hogy érettségire nem került sor...


Egyébként 157 perc. Az két és fél óra, meg egy pici.

2023. szept. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Célszerű egységet kiszámolni.

Ha 33 métert 1 perc alatt úszol le, akkor 1 métert a 33-ad része alatt, azaz 1/33 perc alatt.

5200 métert pedig 5200-szor annyi idő alatt, mint 1 métert, azaz 5200*1/33 perc alatt.

És 5200/33=157,57… perc.


Ez matematikailag így néz ki, de az valószínűtlen, hogy több mint 5 km-t ugyanolyan sebességgel tudsz végig úszni, mint 33 métert.

(Az 50 méteres gyorsúszás férfi világrekordja 20,91 másodperc, azaz, az átlagsebesség 2,39 m/s.

Az 1500 méteres gyorsúszás férfi világrekordja 14 perc és 31,02 másodperc, azaz, az átlagsebesség 1,72 m/s.

Az átlagsebesség 28%-kal csökkent, pedig a táv csak 30-szoros lett, nálad meg több mint 157-szeres.)

2023. szept. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1-es, köszönöm aggodalmad, de attól, hogy nem tudok valamit kiszámolni, vagy esetleg kiszámoltam és nem vagyok biztos a dologban attól még nem kell aggódni, az érettségim pedig köszöni szépen, de megvan, sőt a 3 szakmám is ezt mondja.


2-es, neked köszönöm a választ, persze azt viszont tudom, hogy annyit nem lennék képes ugyanolyan tempóban úszni ennyi ideig. Csak egy kissé átlagolnom kellett magamat, hogy mennyivel is kéne javítanom a tempómon.

2023. szept. 6. 16:42
 4/7 anonim ***** válasza:

Ezt józan paraszti ésszel és egy számológépppel meg lehet oldani, neked melyik hiányzik?


Az osztás-szorzás áltsulis anyag, és neked nem megy. De érettségi, meg 3 szakma. Aha, persze.

2023. szept. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Istenem, melyik szakma az, amihez ennyi józan paraszti ész sem kell, hogy két számot elosszak egymással?
2023. szept. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kritikának szánt beszólást "a matek nem az erősségem" annyit tesz, hogy diszkalkuliás vagyok és hiába számolok ki valamit akár számológéppel akkor is kell a megerősítés és úgy gondolom, hogy nem kell magyarázkodnom.
2023. szept. 7. 05:55
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez így rendben van, de akkor ne azzal kezdd, hogy régen volt a suli, hanem vagy kérdezd meg kommentár nélkül, vagy kérj úgy segítséget (hiszen itt teljesen anonim), hogy nehézségem van a számolással, kérlek segítsetek kiszámolni, akkor elkerülhetők az ilyen beszólások.


Az, hogy a matek nem az erősségem, az kb. 10 emberből 8-ra igaz akkor is, ha nem diszkalkuliások.

2023. szept. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!