Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Amikor június 22-én, a nyári...

Amikor június 22-én, a nyári napfordulón a Nap beesési szöge a Ráktéritőn 90 fok, akkor mekkora a beesési szög ebben az időpontban az egyenlitőn és a baktéritőn?

Figyelt kérdés
Az egyenlitőn 90-23,5, a baktéritőn pedig 90-47 lenne logikus számomra, de mintha egy olyan információ rémlene valahonnan, hogy az egyenlitőn mindig 90 fok a beesésio szög, mivel ott mindig 12 óra nappal, 12 óra éjszaka van meg ilyenek.

#Nap #földrajz #napforduló #egyenlitő #ráktéritő #baktéritő
2023. szept. 18. 11:25
 1/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ha valaki szán arra időt, hogy megválaszolja
2023. szept. 18. 11:26
 2/3 anonim ***** válasza:
meg is válaszoltad, 90-23,5 és 90-47
2023. szept. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

"de mintha egy olyan információ rémlene valahonnan, hogy az egyenlitőn mindig 90 fok a beesésio szög, mivel ott mindig 12 óra nappal, 12 óra éjszaka van meg ilyenek."

nem tudom, honnan rémlett ez az infó.

iskolás tankönyvekben szokták úgy egyszerűsíteni, hogy az egyenlítőn egész évben 12 órás a nappal

(valójában ott is változik, de nem jelentős, éves szinten kb. negyed órás különbségeket jelent)

illetve hogy az egyenlítőn egész évben nagy a beesési szög (ami tényleg így van, hisz deleléskor még legrosszabb esetben is legalább 90-23,5 = 67,5 °-os beesési szög, ez kábé annyi, mint nálunk a nyári napfordulókor)

2023. szept. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!