Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Saját ars poeticat kell írnom...

Saját ars poeticat kell írnom egyetemi feladatként. Ezt hogy kell elkepzelni?

Figyelt kérdés

2023. szept. 21. 10:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ars poetika lényegében hitvallás.

Petőfi Sándor ars poetikája pl. hogy a művészetek mindenkié, nem csak a kiművelt gazdagoké, ezért közérthető stílusban és szóhasználattal írta meg a költeményeit.

Mit tanulsz?

Sport egyetemen?

Lényegében miért tanulsz ott és mi a célod

2023. szept. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Respekt #1
2023. szept. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mi szerinted az élet célja, értelme, miért élünk a földön. Az ars poetica tul.képpen költői hitvallás, de te nem vagy költő, ezért a saját életed hitvallását írd le. Nekem például az őszinteség.
2023. szept. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

#3 szerintem kifejezetten az egyetemi szakra vonatkozóan kell írnia.

Ahogy egy költő a költészetével kapcsolatban fogalmazza meg az ars poeticáját, úgy kell neki is a saját szakával kapcsolatban megírni. A leendő foglalkozásában mi lesz a célja, miért tanulja ezt a szakot, mi a hitvallása a választott hivatásában.

2023. szept. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha van valami kaocsolatod a költészettel (irodalommal), akkor értelmezhető a feladat. Ha nincs kapcsolatod ezzel, akkor rosszul fogalmazta meg a feladatot a tanárod, mert akkor még "az életed célja" megfogalmazás is jóval helyesebb lett volna.
2023. szept. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Pont ma hallottam azt a szót, ami az "ars poetica" maga:

Hitvallás.

Mi a hitvallásod a leendő munkádban?

Pl. Testnevelés tanár szeretnél lenni, akkor a hitvallásod lehet az, hogy a fiatalokat szórakozva kell ránevelni a testmozgás szeretetére. Nem az a megfelelő út, hogy medicinlabdával gyakorlatozzanak folyton, hanem mondjuk valamilyen labdajáték keretein belül szórakozzanak (pl. kidobós), vagy versenyezzenek aminek van nyereménye stb.

És ezt lehet egy esszében kifejteni, hogy pl. Az emberiség történetében hogyan alakult a testmozgás fontossága, milyen sportágak léteztek, a modern korban mennyire tartják fontosnak az emberek a testmozgást (magyarország vezet az elhízási statisztikákban, köztük a gyerekek), pici gyerekeknél mennyire fontos már elkezdeni a sportos nevelést és az iskolákban hol rontják el a tanárok, mik a jó példák, és mondjuk neked milyen ötleteid lennének arra, hogy a mozgást megszerettesd a diákokkal, ami által egy sokkal aktívabb, egészségesebb generiáció nőhet fel.

2023. szept. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#6

Az "ars poetica" kifejezést csak költészeti-irodalmi kontextusban szokás használni.

Minden másra ott van pl. az életcél, küldetés, hivatástudat stb. kifejezés.

Tanulmányozd az értelmező szótárt, ha kételyek merülnének fel benned egy szó, vagy egy kifejezés helyes értelmezésével kapcsolatban.

2023. szept. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Köszönöm, ismerem a kifejezéseket, nem muszáj kioktatni.

Nem én találtam ki a kérdező feladatát, csak próbáltam megfogalmazni, hogy mire gondolhatott a tanár.

De én vagyok a h.lye bocsánat, hogy segíteni akartam…

2023. szept. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#1 és a #6 is én voltam, nem emlékeztem, hogy az első válaszomban már leírtam a “hitvallás” szót, nem alszom mostanában túl sokat 😅
2023. szept. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
És még magyarázod is a megmagyarázhatatlant...
2023. szept. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!