A kiválasztás random szám generátorral történik tehát teljesen véletlen.
2023. szept. 21. 15:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2%

35/7=5

28/7=4

100/5=20%

100/4=25%

Vagyis 20%-nál több, de 25%-nál kevesebb az esély rá, hogy ezen a napon te is felelni fogsz.

2023. szept. 21. 15:55
 2/11 anonim válasza:
88%
Ha már itt megkérdezted, akkor 100%.
2023. szept. 21. 16:09
 3/11 anonim ***** válasza:
58%
21,875 százalék.
2023. szept. 21. 16:21
 4/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
26%

7:32

Amúgy 50%. Vagy kihív, vagy nem.

2023. szept. 21. 16:35
 5/11 anonim ***** válasza:
70%

Ha még nem tanultad, akkor fogsz erről tanulni (mármint, hogy az ilyet hogyan lehet kiszámolni).


Esetünkben könnyebb azt kiszámolni, hogy mekkora annak az esélye, hogy nem hív ki.


Összes eset: 32*31*30*29*28*27*26, tehát ennyiféleképpen hívhat ki 7 embert úgy a sorrendet is figyelembe vesszük.


Kedvező eset: ha téged nem választ, akkor 31 emberből 31*30*29*28*27*26*25-féleképpen tud válogatni.


Valószínűség = kedvező/összes = ... = 25/32 = 0,78125 = 78,125% annak a valószínűsége, hogy tégen NEM fog kihívni felelni, így 21,875% annak a valószínűsége, hogy kihív.

2023. szept. 21. 16:52
 6/11 anonim ***** válasza:
Mi a problema az 1-es valasszal?
2023. szept. 21. 17:08
 7/11 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy kiszámoljuk az esélyt, hogy kihívnak-e téged felelni a történelemtanár által, ha 7 embert hív ki egy 32 fős osztályból, először meg kell határoznunk az esélyezés alapjait.


Ha az osztályban 32 diák van, és a tanár 7 embert választ ki véletlenszerűen, akkor az esélyedet a következő módon számolhatjuk ki:


Az esélyed kiválasztásra = (Kiválasztott diákok száma / Összes diák száma) * 100


Az összes diák száma 32, és a kiválasztott diákok száma 7. Tehát:


Az esélyed kiválasztásra = (7 / 32) * 100 ≈ 21,88%


Ez azt jelenti, hogy kb. 21,88% az esélyed arra, hogy kihívjanak felelni, amikor a történelemtanár 7 embert választ ki a 32 fős osztályból. Természetesen ez egy egyszerű statisztikai számítás, és nem veszi figyelembe más tényezőket, mint például a tanár preferenciáit vagy a diákok aktív részvételét az órán.

2023. szept. 21. 17:11
 8/11 anonim ***** válasza:
23%
Lényegtelen a kihívás a sorrendje, ezért az összes eset (32 alatt 7), a kedvező pedig (31 alatt 7). De ugye ez nem a valóságot írja le, mert a tanárnak lehetnek preferenciái és akkor az már nem klasszikus valószínűség. Szerintem tanulj!
2023. szept. 23. 13:44
 9/11 anonim ***** válasza:

#8, nem lényegten, több okból is, de kár lenne kifejtenem, úgysem értenéd meg...


Nem mellesleg a feladat átfogalmazható; tegyük fel, hogy a diákoknak kell 1-32-ig számokat mondaniuk, és 7 olyan szám van köztük, melynek kimondóját kihívja felelni a tanár. Nem nehéz belátni, hogy egy szám így 25/32 valószínűséggel lesz „jó” szám, vagyis ekkora eséllyel nem fog valaki felelni egy szám kimondása után. Ez persze csak abban az esetben igaz, hogyha azután derülnek ki a felelők, hogyha már mindenki mondott számot. Ha menet közben árulja el a tanár, akkor számról-számra változik a valószínűség.

2023. szept. 23. 15:26
 10/11 anonim ***** válasza:
Te az #1 válaszoló vagy? Nem tűnik fel, hogy hármunknak is ugyanaz az eredmény jön ki, csak neked nem? (A többi válasz offtopic volt.) El kéne gondolkodni rajta, hogy a gondolatmeneted hibás. Azért nem számít a sorrend, mert a tanár kijelöli a felelőket. Számít, hogy milyen sorrendben hívja ki őket? Nem. Azért nem, mert nem arra vagyunk kíváncsiak, hogy ki hányadikként felel. Arra vagyunk kíváncsiak, hogy kiket hívnak ki felelni.
2023. szept. 23. 15:31
1 2