Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Sürgős! Hogyan kell esszét írni?

Sürgős! Hogyan kell esszét írni?

Figyelt kérdés
Töriből az Athéni demokráciáról kell írni. A tanárnő mellékelt forrásokat, (érettségi tételekhez) el is olvastam de nem tudom hogy álljak neki. Milyen egy jó esszé? Tudnátok nekem példákat írni? Egy összefüggö fogalmazásnak kell lennie, vagy lehet vázlatpontos?

2023. szept. 23. 15:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
sosem vázlatpontos ez a lényege az esszének hogy cska mondjad meg mondjad.. nem tanultatok esszé írást? kellett volna, főleg érettségi előtt
2023. szept. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

Az esszé egy tudományos téma kifejtése teljes mondatokkal.

A történelem érettségin pontosan meghatározott, hogy milyen pontoknak kell szerepelnie az esszékben. Nevezetesen:


- Feladatmegértés

- Tájékozódás térben, időben: Pl. Athén az Attikai-félszigeten elhelyezkedő városállam, amely virágkorát Kr. e. V. században élte.

- Szaknyelv alkalmazása: demokrácia, polgár, népgyűlés, arkhón, areioszpagosz, sztatégosz, bulé stb.

- Források használata: Ezeket bele kell fűzni a szövegedbe.

- Eseményeket alakító tényezők feltárása: Ez a törzsszöveged. Pl. Athénban minden 18. életévét betöltött szabad férfi részt vehetett a népgyűlésen, amelyen meghozták a törvényeket és különböző tisztségviselőket is választottak vagy sorsoltak. A sorsolás biztosította az egyenlő esélyeket a tisztségek betöltésében, ezalól a sztratégosz kivétel, akit választottak.


és hasonlók. igazából van egy csomó esszé a neten, nézelődj.

2023. szept. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Messze vagyok még az érettségitől, 2-3 év. Gyakorlásnak adta fel a tanár mert már most készít fel minket. De köszönöm a választ.
2023. szept. 23. 15:36
 4/8 A kérdező kommentje:
2-es életmentő vagy köszi! De szerintem szerintem magamnak írom meg mert úgy tanulok.
2023. szept. 23. 17:16
 5/8 anonim ***** válasza:

Amit 2-es ír, az nagyon jó. Annyit tennék hozzá, hogy a forráselemzésre akkor fogod megkapni a max pontot, ha megállapótasz, majd következtetsz.

Pl egyszer kaptam egy korabeli írást arról h milyen szuper ez a demokrácia meg h mindenki szavazhat, akkor ehhez a megállapításhoz hozzáteheted mondjuk h így minden népréteg képviselhette az érdekeit, vagyoni helyzettől függetlenül, esetleg h azért bőven nem mindenki az a mindenki: a nők és a betelepültek nem szavazhattak, így gyakorlatilag arányaiban viszonylag kevesen birtokolták ezt a jogot.

Oké, talán ennél szakszerűbben is meg lehet fogalmazni, de a lényeg remélem lejön.:D

2023. szept. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
*megállapítasz
2023. szept. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 TársadalomÉrettségi válasza:

Esszéíró online tanfolyamok történelemből:

[link]


[link]

2023. szept. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

5-ös lett

2023. szept. 28. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!