Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Melyik népnév kapcsolható az...

Melyik népnév kapcsolható az alábbi főnevekhez?

Figyelt kérdés

A). -ülés

-méz

-kávé


B). -ágy

-kulcs

-saláta



2023. szept. 26. 22:15
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

A - török


B- francia

2023. szept. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2023. szept. 26. 22:36
 3/6 anonim ***** válasza:
31%

Nem értem a kérdést, de az 1. választ sem, ahogyan azokat sem, akik felpontozták. Vagy csak korán van, és még csak egy kávét ittam.


Az “ül” szó eredete ismeretlen, de nem csodálkoznék, ha ősi ugor szó lenne tekintve, hogy ez annyira alapvető cselekvés. [link]


A méz egy nagyon széles körben elterjedt szó, nem állítható róla a török eredet. [link]


Az ágy aztán végképp finnugor szó, még a finnben is kb. így van. [link]

-> köze nincs a franciához.


A kulcs (ős-)szláv szó, az oroszban is így van, hogy a francia hogy jön ide…?! [link]


A kávét tényleg a törökök hozták be hozzánk, ennek ellenére sem török szó, hanem arab majd perzsa: [link]


A salátáról nem dönthető el egyértelműen, hogy az olasz insalata vagy az ófrancia salad szóból származik-e, tekintve hogy egy latin szó. [link]


Szóval valaki dobjon már negrót a számba, hogy jöttek ide a törökök meg a franciák?

2023. szept. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

3-as.


Rosszul gondolkozol, ez az gy nyelvtani feladat. Semmi köze az eredethez. Gondolkozz nagyon egyszerűen.


Törökülés

Törökméz

Török kávé


Franciakulcs

Franciaágy

Franciasaláta

2023. szept. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Vagyis lehet az eredet is nyelvtani lenne (nyelvészeti), ebben javítom magam.


1. és 4. vagyok

2023. szept. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
4. Ááá értem, köszi!! Tényleg még egy kávé kellett volna. 😁😁
2023. szept. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!