Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Az alábbi feladatra a megoldók...

Az alábbi feladatra a megoldókulcs szerint a C a helyes válasz. Az E miért hamis? A Mg miért nagyobb mint a Na?

Figyelt kérdés

A: A kénatom sugara nagyobb, mint a szulfidioné.

B: a nátriumatom sugara kisebb, mint a nátriumioné.

C: A káliumion, a kloridion és az argonatom mérete azonos.

D: A kloridion nagyobb méretű, mint a bromidion.

E: A nátriumatom nagyobb méretű, mint a magnéziumatom.



2023. szept. 30. 07:26
1 2
 1/12 anonim válasza:
84%
Ez nem egy feladat, csak 5 válasz lehetőség.
2023. szept. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Rendben. Viszont az 5 válasz lehetőség közül csak a C igaz a megoldókulcs szerint, tehát az E hamis. A kérdésem az, hogy az E miért hamis?
2023. szept. 30. 09:13
 3/12 anonim ***** válasza:
52%

Azert, mert a Na a 3. periodusban van, amig a Mg az 5.--ben.

Tehat a Mg-nak 5 elektronheja lesz, a Na-nak pedig 3.

Tehat a Mg-nak lesz nagyobb a sugara.

2023. szept. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
(focsoportbeli valtozasnal van, hogy ha mesz balrol jobbra akkor csokkeni fog a sugar, mert ugyanakkora elektronejra nagyobb vonzo hatas hat).
2023. szept. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A Na és a Mg is a 3. periódusban van. A Na rendszáma 11, az Mg rendszáma 12.
2023. szept. 30. 10:03
 6/12 anonim ***** válasza:
20%

Hülyeséget írtam még korán reggel, bocsi :D

Tehát. A helyes az E válasz lesz, a C hibás lesz. A C-nél mindhárom részecskében megegyezik az elektronok száma, de a protonok száma nem.

És akkor innen következik is, hogy ugyanannyi negatív töltést kevesebb proton kevésbé, több proton jobban húz össze.

Ahol ez ki van egyenlítve az az Ar, hisz ott megegyezik a két elemi részecske száma, tehát az lesz a közepes nagyságú. A Cl- lesz a legnagyobb mert 17 p+ nem tudja annyira összehúzni a 19 elektront, és ugyanezen analógia miatt a Na+ lesz a legkisebb.

2023. szept. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Annyival kiegészíteném, hogyha ezeket a Mozaik 11-12 kémia érettségi könyvből oldogatod, ott (persze attól függ, hogy melyik kiadás) lehet töb-kevesebb hiba a megoldókulcsban, illetve amikor én készültem belőle még egy nem túl "egzakt" feladatot is találtam.
2023. szept. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :-) Ezek szerint én is jól gondolkodtam, csak a megoldókulcs becsapós. Szép napot!
2023. szept. 30. 10:34
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A magnéziumatom mérete kisebb, mint a nátriumatom. Tehát a megoldókulcs hibás.
2023. szept. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
0%
Neeeeem, E biztosan nem helyes! A Mg kisebb mint a Na. Az atomsugár mérete balról jobbra csökken a magerő miatt. Fentről lefele természetesen nő az elektronhéjak száma miatt. Ez nem azt jelenti, hogy C-vel teljesen egyetértek, de ha az egyik a kettő közül, akkor inkább C helyes, mint E. A 3 ionnak az atomsugara valóban nagyon közel fog állni egymáshoz, persze em pontosan ugyanakkorák lesznek. Kérdezd meg a tanárodat inkább, de nekem egyik se tűnik pontosnak.
2023. szept. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!