Adottak a következő vektorok:a= (−2,1,1),b= (0,−1,3)c= (−2,1,1)Hat ́arozd meg a következőket.


c(a−b), (b+c)×a, (a,b,c)


2023. okt. 13. 10:02
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
Valami mindig van valahogy.
2023. okt. 13. 10:33
 2/6 krwkco ***** válasza:
100%

Az első egy különbség és egy skaláris szorzat.

A második egy összeg és egy vektoriális szorzat.

A harmadik meg feltehetően egy mátrix, amit a 3 vektorból kell összerakni.

2023. okt. 13. 11:10
 3/6 A kérdező kommentje:

ellenörzöd nekem?

c(a−b) =

[link]

2023. okt. 13. 11:18
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A skaláris szorzat eredménye egy skalár, azaz egy valós szám, te megy egy vektort kaptál, ami nyilván nem lehet helyes. A páronkénti szorzások eredményét össze kellett volna még adnod: –4 + 2 + (–2) = –4. Tehát c(a–b) = –4.
2023. okt. 13. 11:57
 5/6 A kérdező kommentje:
Ohhh koszi
2023. okt. 13. 12:05
 6/6 anonim ***** válasza:

Az a és c egyenlő?

c(a−b)=4

(a-b)=(-2,2,-2)


(b+c)×a=(-4,-6,-2)

(b+c)=(-2,0,4)


(a,b,c)=(a×b)c=0

a×b=(4,6,2)

2023. okt. 13. 18:52