Valaki segítene ebben a két feladatban?


Igazoljuk hogy három egymasutani természetes számból az összes lehetséges módon kiválasztott két szám szorzatanak összege nem lehet 963963963


Az ABC egyenlő oldalú háromszög AC oldalára a háromszögön kívülre megszerkesztjük az ACDE négyzetet. Felvesszük az I,H,F pontokat úgy hogy EI || AB, I eleme AC szakasznak, AC metszve BE ={H}, AC metszve BD ={F}. Igazoljuk hogy az I pont az HF szakasz egyik harmadoló pontja.



2023. okt. 17. 08:22
 1/9 anonim ***** válasza:
(n-1)n+(n-1)(n+1)+n(n+1)=3n^2-1, ez pedig nem osztható 3-mal.
2023. okt. 17. 09:47
 2/9 anonim ***** válasza:

A második feladathoz egy kérdés:

Hányadikos vagy?

2023. okt. 17. 10:20
 3/9 anonim ***** válasza:

Legyen T az AC felelőpontja! AT=TC=1/2, BT=sqrt(3)/2


AIE félszabályos háromszög. AI=sqrt(3)/3


BTF és FCD hasonlók. FC=2-sqrt(3)=AH


HI=AI-AH=4*sqrt(3)/3-2


IF_=1-FC-AI=2*sqrt(3)3-1


HI/IF=2


(Készíts rajzot, hogy követni tudd a gondolatmenetet!)

2023. okt. 17. 11:11
 4/9 A kérdező kommentje:
A tanult tananyag miatt kérdés hogy hányadikos vagyok?
2023. okt. 17. 12:28
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen.
2023. okt. 17. 13:14
 6/9 A kérdező kommentje:
Már kaptam megoldást, amit köszönök szépen.
2023. okt. 17. 13:22
 7/9 A kérdező kommentje:

BTF és FCD hasonlók. FC=2-sqrt(3)=AH



HI=AI-AH=4*sqrt(3)/3-2



IF_=1-FC-AI=2*sqrt(3)3-1



Itt ezt a részt nem értem. Főleg ha kivonom az AI ből az AH-t nem ennyit kapok

2023. okt. 17. 15:50
 8/9 anonim ***** válasza:
De!
2023. okt. 17. 20:50
 9/9 anonim ***** válasza:
2023. okt. 18. 03:37