Milyen távol van egymástól az a két pontszerű,amelynek töltése 10(-7 indexben) C és 2,5x10(-7 indexben) C és 0,12 N erővel taszítják egymást?


A megoldás meg van adva(4.33 cm) a levezetés a kérdés.

Már régóta fejtegetem, de egyszerűen nem megy:/



#fizika #számolás #töltés #coulomb #végső kétségbeesés
2023. okt. 17. 19:58
 1/2 krwkco ***** válasza:

Coulomb törvény:

F=k*Q1*Q2/r^2 ebből ki kell fejezni r^2-et.

k ≈ 8,988·10^9 Nm^2/C^2.

2023. okt. 17. 21:30
 2/2 anonim ***** válasza:

Két töltés között ható erő: F=k·Q1·Q2/r²

Ebből kifejezed a távolságot: r=√(k·Q1·Q2/F)

r=√(8,988·10⁹·10-⁷·2,5·10-⁷/0,12)=0,0433 m=4,33 cm

2023. okt. 17. 21:32