Egy aknába ejtett kő koppanását 4,4 s idő múlva halljuk. Milyen mély az akna? g = 9.81 m/s², a hang terjedési sebessége levegőben c = 340 m/s

Segítenétek a levezetésben?

2023. okt. 18. 22:01
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

t = 4,4s két részből áll.

1) amíg leér a kő az aljára

2) amíg felér az aljáról a hang


Ha h a magasság, akkor


t1 = gyök(2h/g)

t2 = h/c


t1+t2 = t

gyök(2h/g) + h/c = t


be kell írni az adatokat, egy ismeretlen van benne a h, azt ki kell számolni. (Átrendezés és négyzetreemelés után másodfokú egyenlet lesz.)

2023. okt. 18. 22:20
 2/2 anonim ***** válasza:
0%
h=g/2*t^2
2023. okt. 28. 08:04