Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valami jó ötlet tanuláshoz?

Ange de la mort kérdése:

Valami jó ötlet tanuláshoz?

Figyelt kérdés
Üdvözlök mindenkit. Tanuláshoz szeretnék segítséget kérni. Esetleg lenne-e valakinek valami praktikája, ötlete vagy valami könnyítés, a gyorsabb, hatékonyabb tanulás eléréséhez? Leginkább a Föld rajzzal és a történelemmel van személy szerint gondom, a többi tantárgy kitűnően megy. A válaszokat előre is köszönöm!

2023. okt. 22. 22:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia:)

A töriben az évszámokhoz lenne tippem. De használhatod helyszín-esemény,személy-cselekedetnél is,ez rajtad áll. Először átolvasod a füzetedet,majd szépen egymás mellé leírod a dolgokat egy lapra( pl. 1492-Amerika felfedezése)

Ha ezzel megvagy,kivágod a dolgokat,beleteszed egy edénybe,vagy bármibe,azután kezdődhet is a ,,huzogatás." Kihúzod pl. 1492-t és szépen mondod hozzá az eseményt. Vagy ha kihúzod hogy Amerika felfedezése,akkor mondod hozzá,hogy 1492.

Nekem ez nagyon hatékony és gyors:)

Ha ilyesmi nincs,csak a száraz tények,nekem az vált be,hogy elolvasom párszor a vázlatot,aztán megpróbálom hangosan elmondani. Eleinte belepillantok,de a végén elmondom még min. 3x úgy,hogy nem nézek már bele a füzetembe.

Majd pár órával,nappal,héttel később átismétlem,mert csak úgy marad meg,ha átismétlem.

De az csak akkor működik,ha az anyag minden részét érted,csak nem tudsz mindent fejből.


Javaslom,hogy nézd meg a képeket,ábrákat a könyvedben,sokat segíthetnek. Az atlaszt is nézd át. Ez főleg akkor nagyon hasznos,ha felelésnél lehet atlaszt használni. ( Nekünk lehet.)


A föciben nem bírok segíteni,az nekem se megy vmi jól:(:


Sok sikert a tanuláshoz!:)

2023. okt. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ, ezt ki fogom próbálni. :D
2023. okt. 23. 08:56
 3/4 anonim ***** válasza:

Földrajzban annyit tudok segíteni,hogy erre léteznek különféle tesztek v. applikációk.

Amennyiben a térképismerettel van gond,ebben szerintem a Geography knowledge az egyik legjobb.(Lizardpoint linken-mert több is van).Itt különböző térképeken adagolja a gép a megjelölendő helyeket.

A másik a Travellers IQ test,ahol a könnyebb földrajzi helyektől,a fővárosoktól,a zászlókon át,az ismert és a kevésbé ismert turistalátványosságokig gyakorolhatók a földrajzi pontok elhelyezése a térképen.Viszont hacsak egyszerűbb megoldásra van szükség,itt is javasolt a játékkártyák használata.

2023. okt. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 kat.zsófia válasza:

Szia!

Köszi én nagyon utálom a törit de majd kipróbálom ezt a módszert is!

:)

nov. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!