Mennyi az 1 harmadnak a 2 harmada?


2023. okt. 27. 16:53
 1/6 anonim ***** válasza:
28%
Kevés.
2023. okt. 27. 17:01
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
2/9
2023. okt. 27. 17:05
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
1/3·2/3=2/9
2023. okt. 27. 17:55
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
2023. okt. 27. 18:02
 5/6 sa Dale Cooper válasza:
100%

Felütsz egy böngészőt, megkérded az AI-t:

Másodikra:

Elnézést a félreértésért. Ha az egy harmad résznek vesszük a két harmad részét, akkor az eredmény az egy harmad és a két harmad szorzata, ami (nevezőt a nevezővel, számlálót a számlálóval összeszorozva) 2 kilenced.

:-D

2023. nov. 2. 14:07
 6/6 anonim ***** válasza:

Rajzolj egy kört és osszad el 3 egyforma részre (harmadokra). Az egyik harmadot osszad el ismét 3 részre, így megkapod az 1/3-ad 1/3-át, azaz az egész kör 1/9-ét. Mivel a kérdésed 1/3-nak 2/3-ára szól, az 1/9-et kétszer kell venni, tehát az 1/3-nak a 2/3-a = 2/9-del.

Olvasva nehezebb megérteni, de ha lerajzolod, ahogy ajánlottam, máris megérted.

2023. nov. 3. 09:24