Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Milyen képlettel lehet kiszámo...

Milyen képlettel lehet kiszámolni egy kerék teljes fordulatának hosszát?

Figyelt kérdés
Lehet hogy kicsit érthetetlen a fő kérdés, de inkább itt írom le bővebben. Szóval ha van egy kerékpárom aminek 28 colos a kereke, akkor milyen képlettel tudom kiszámolni, hogy egy teljes átfordulás alatt hány métert/centimétert tett meg?

2023. okt. 28. 02:00
 1/5 anonim ***** válasza:

A kör kerületének képletével tudod kiszámolni.

Átmérő: 26 coll = 26×2,54 cm

Ennek a fele a sugár.

2023. okt. 28. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Gondolom km órához kellene. Ott milliméterben kell megadni. Megjelölöd a gumi egy külső futófelülethez közeli pontját, kréta, ragasztó szalag, tolod egy kört, krétával jelölöd, és mérőszalaggal leméred. Ez a d négyzet szer 3.14 nem pontos. Guminyomás, stb okok miatt.
2023. okt. 28. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Lényegét tekintve egyetértek a második (06:15-ös) válasszal, jobban jársz, ha megméred magadnak, mert a teljes kerület számít, az pedig nem csak a felnidtől, hanem a rárakott gumiktól is függ, és a bennük levő nyomástól (ahogy írja), akár a kopottságuktól is. Vannak táblázatok, amik a külső gumi méretei alapján mondanak neked egy kerületet, de én nem szeretem őket.


Hogy pontosabb legyen, arra figyelhetsz még, hogy ránehezkedj, miközben tolod, hogy annyira nyomódjon össze a gumi, mint mikor hajtod majd.


Mennyit számít a nyomás: amikor sokat bicikliztem, akkor azt láttam, hogy amíg lemegy 5-ről 2-3 barra a nyomás, addig nagyjából 0,6%-ot csökken a kerület (azaz ennyivel többet fordult a kerék, amíg munkába értem, tehát az utat is ennyivel többnek mérte a mérő).


Egyéb megjegyzések a 06:15-ös válaszhoz:

> „Ott milliméterben kell megadni.”

Vagy centiméterben. Vagy másban. Meg kell nézni a használati utasítást.

> „Megjelölöd a gumi egy külső futófelülethez közeli pontját,…”

Ugye nem a kereket érdemes jelölni, hanem a talajt, a keréken tudod használni jelölésként a szelepet: amikor a szelep legalul van, akkor ott megjelölöd a földön, hogy hol ér hozzá a gumi, aztán egyenesen előre tolod egy fordulatot, megint jelölsz, és mérsz. Akár azt is lehet, hogy egy mérőszalag mentén tolod egyből, és akkor csak arra kell vigyázz, hogy ne mozduljon el közben.

> „Ez a d négyzet szer 3.14 nem pontos.”

Így fizikusként az a d négyzet felér egy tökönlövéssel… Még mindig fáj, ahogy ránézek.

2023. okt. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

„Ez a d négyzet szer 3.14 nem pontos.”

Persze, hogy nem pontos, sőt egyáltalán nem jó, mert a kör kerülete: k=d·π

2023. okt. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jól van na! Én meg bölcsész vagyok!:-P
2023. okt. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!