Közgáz háziban valaki tud segíteni?


Ismert egy piac kinalati függvenye, melynek alakja Q = -100 +1/2*P

A piaci ár jelenleg P=300

1.Mekkora a termelői többlet a kiinduló ár mellett

2.Mennyivel csökken a termelői többlet, ha az ár 280-ra változik

3.mekkora a változásból az a rész, amely az eladók számának csökkenéséből adódik

Nagyjából mennek ezek a feladatok, de ilyen típusút még sose láttam, ha valaki levezetné, megköszönném


2023. okt. 29. 13:53
 1/4 anonim válasza:
Igen.
2023. okt. 29. 13:55
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszi varom
2023. okt. 29. 13:59
 3/4 anonim ***** válasza:

Józan paraszti ésszel:

Q = -100 +1/2*P ide a P=300-at beírva Q=-100+1/2*300=50 a termelői többlet

Q = -100 +1/2*P ide a P=280-at beírva Q=-100+1/2*280=40 így termelői többlet 50-40=10-zel csökken

Sajnos a 3-ast nem tudom

2023. okt. 29. 14:55
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, közbe az elso 2re rajottem, a 3as ami teljes homaly tovabbra is :/
2023. okt. 29. 15:01