Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan tanultatok? Hogyan...

Hogyan tanultatok? Hogyan tudnék jobban tanulni súlyos adhd-val?

Figyelt kérdés

Hogyan tanultok verset? Hogyan tanultok dolgozatra,felelésre,témazáróra?

Hogyan tanuljatok általánosban gimiben és egyetemen?


Érdekelnének a különböző tanulási módszerek és hogy nektek melyik válik be. Gimis vagyok. Mivel nekem adhd-s vagyok,meggyűlik a bajom a tanulással. Főleg a magolós tárgyakkal. Ilyen a töri, az irodalom,a verstanulás. Hogyan tudnék a gyógyszerem nélkül jobban tanulni?



2023. okt. 31. 16:13
 1/1 anonim ***** válasza:

Úgy írom ezt, hogy elvileg nincs ADHD-m, sosem jutottam el kivizsgálásra, de nagyon nehezen tudok koncentrálni.


Most épp nem tanulok iskolarendszerben, van már érettségim, most emelt érettségire készülök (biosz, kémia), hogy jövőre mehessek egyetemre. A gimis teljesítményéhez képest most nagyon jól tanulok, tényleg megmaradnak az információk.


Általánosban nem igazán tanultam, órákon se nagyon figyeltem (kivéve ahol nagyon jó tanár volt és le tudott kötni), általában rajzolgattam. Otthon mamám ült le velem mindig és valahogy a fejembe verte az anyagot, ennek köszönhetően bekerültem egy középkategóriás gimibe, humán tagozatra. A magyart, törit utáltam, csak szerettem olvasni, de amúgy szenvedés volt. Kb érettségi évében kezdtem el rendesen tanulni. Nekem az segített, hogy minden héten csináltam egy kis táblázatot négyzetrácsos füzetbe, hogy mit kell megcsinálnom. 1 négyzet volt kb negyed óra. Ez alapján bejelöltem, hogy "matek házi hétfőn, fél óra, 2 egység". Vagy feladatonként/ 1 tétel, 1 egység.

A lényeg, hogy amint befejeztem, kiszíneztem, és ez motivált rá, hogy minél hamarabb kész legyek.


Ami még sokat segített nekem, az a pomodoro technika. Nálam általában kb 20 percre volt beállítva az időzítő, utána felálltam, mozogtam, ittam, ettem, stb, majd visszaültem. Ha esetleg nagyon belemerültem, akkor nem tartottam szünetet, megpróbáltam 2× annyit koncentrálni.


Illetve még youtube-on vannak ilyesmi tanulós hangok ( [link] vagy a "brown noise" működött még nálam. Én monoton "zaj" mellett jobban tudok koncentrálni.



A magolós tárgyakat általában úgy tanultam, hogy megpróbáltam elmagyarázni valakinek. Verseket viszont sosem tudtam tanulni. Általánosban kerestem hozzájuk megzenésített verziót, mert a zenék szövegét jobban meg tudtam jegyezni, gimiben jó fej volt a tanárom és kaptam helyette beadandókat.

Törit tanultam még úgy, hogy külön színnel jelöltem be az évszámokat, embereket, helyeket, eseményeket. Vizuális típus vagyok, úgyhogy ez alapján sikerült valamennyire megjegyeznem, hogy egy témakörben hány évszám volt, hány fontos személy nevét kell tudni. Ez alapján én könnyebben tanultam.

2023. okt. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!