Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matematika hazi. Vajol jol...

Matematika hazi. Vajol jol oldottam a feladatot? Ki segit nekem?

Figyelt kérdés
Az ABC egyenlo szaru derekszogu haromszog befogoi AB=AC=5cm. B es C pontban merolegeseket alltitunk a haromszog sikjara, amelyeken felvesszuk a BE=CD=5cm hosszuszakaszokat.Igazold,hogy az AED haromszog egyenlo oldalu. Enb pitagorasz tetelet alkalmaztam...... AB2+AC2=BC2=5(a negyzeten)+ 5 (a negyzeten)=25+25=50=>BC=gyokelalatta 50= gyokelalatt 25 x 2= 5 gyok 2 ......meg hogyan lehet igazolni?
2010. okt. 19. 17:24
 1/3 A kérdező kommentje:
Ezt a feladatot hogyan lehet kiszamitani? Az ABC egyenloszaru haromszog sikjara merolegest allitunk az A pontban, amin felvesszuk az M pontot ugy, hogy AM=9cm. Tudva azt, hogy AB=AC=12cm, BC=10cm, szamitsatok ki az M es B. illetve az M es D(D a [BC] felezopontja) pontok kozti tavolsagot! Nem ertem hogyan lehet kiszamitani a pontok kozti tavolsagot? Elore is koszonom
2010. okt. 19. 18:48
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy én rontottam el a feladatot, de nekem nem jött ki egyenlő oldalúnak. Kijött az ötgyökkettő, ahogyan neked, és mivel tudtam, hogy CD merőleges a síkra, ezért ebből következik, hogy DC a sík minden egyenesére merőleges, vagyis AED háromszög derékszögű. Összeadtam AC és DC-t, kijött tíz. És akkor ebből kiszámoltam kijött nekem 5gyök6- Szóval nem hogy egyenlő oldalú nem lett nekem, hanem még egyenlő szárú se!
2010. okt. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Előző válaszoló vagyok, itt a második feladat:


Két pont közötti távolság a köztük lévő egyenes hosszát jelenti. Pl. van két fa a természetben, a köztük lévő távolságot mi határozza meg? Hogyan számolnád azt ki? Természetesen elindulnál egy egyenes vonalba az egyik fától a másikig. És míg mérnéd a távolságot egy krétával folyamatosan húznád az útvonaladat, azt vennéd észre hogy egy egyenest húztál a két fa között. Ez így érthető?

A megoldás pedig: m a B-ponttól levő távolságát az MB szakasz határozza meg. Az MB szakasz áll: AB+MA. Innen már könnyű, mert csak összeadod a kettőt, vagyis 9+12=21

Itt is az van, hogy ha egy egyenes merőleges egy sík valamely egyenesére, akkor merőleges a síkkal is. Vagyis MBD (mivel az MB ebben a háromszögben van) derékszögű lesz. Ha ezt lerajzolod jól, akkor rögtön észreveszed hogy pitagorász tétellel egyszerűen ki lehet számítani. Vagyis mivel D felező pont akkor DB szakasz 5 cm, az MB-ről tudod hogy 21. Innen már gondolom megy pitagorasszal.

2010. okt. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!