Házi feladatban segítene valaki?


Rendezd növekvő sorrendbe:

U= Log2 (3) + Log3 (5) + Log5 (8)

V= -9x^2+6x+2, x eleme R

Z= 4


Indokold a válaszod!


Megjegyzés: a log után írt szám az alap, a zárójelben lévő szám a numerusz.


2023. nov. 6. 22:06
 1/4 anonim ***** válasza:
68%

Nem értelmes feladat.

U szám

V polinom

Z szám

2023. nov. 6. 22:50
 2/4 anonim ***** válasza:

Ugye

V = –(3*x – 1)² + 3,

ami bármilyen valós x-re kisebb, mint Z = 4, és ezenkívül U tagonként nagyobb, mint

log2(2) + log3(3) + log5(5) = 1 + 1 + 1 = 3,

tehát V < U, így V lesz a legkisebb, bármilyen x-et beírva.


(Már ha jól értem a kérdést, és V is egy szám, csak Móricka még nem számolta ki, mennyi az x, hogy helyettesíthessük. De mindenképp V lesz a legkisebb.)

2023. nov. 7. 04:10
 3/4 anonim ***** válasza:
A számtani és mértani közép közti egyenlőtlenség miatt U>3*kobgyok3>4.
2023. nov. 7. 06:33
 4/4 anonim ***** válasza:

U értéke kb:4,34

Z: az 4

V:Itt több lehetőség is fenáll, legegyszerűbb (szerintem),hogy arra vagy kiváncsi V lehet-e 4 vagy annál több: mivel egyértelműen másod fokú egyenlet, egyenlővé teszed 4-el, és redukálsz 0-ra tehát: -9x^2+6x-2, lesz belőle, ha ezt kiszámolod gyök alatt negativ jel lesz igy a R halmazon nincs megoldása tehát 4 nem lehet, vagyis ha 4 nem lehet 4.34 sem lehet, tehát ez a legkisebb majd Z majd U, -> V<Z<U

2023. nov. 7. 15:57